Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Szukacie zadbanego Fiata 126p? Tom Hanks wystawił takiego na sprzedaż!

klasykami.pl

02 marca 2021

Jeśli interesujecie się odrobinę motoryzacją, wielce prawdopodobne, że słyszeliście już o Fiacie 126p dla Toma Hanksa. Cała historia miała miejsce w 2017 roku, kiedy Hanks dostał malucha i była to bardzo pozytywna akcja. Teraz Malucha możecie kupić, a cel, jak i wtedy, jest bardzo szczytny.

Wszystko zaczęło się od zdjęć, które Tom Hanks umieszczał na Instagramie. Aktor pozował przy różnych samochodach w dość charakterystyczny sposób, sugerujący otwieranie kluczykiem drzwi kierowcy. Możecie je znaleźć na Instagramie aktora. Na jednym z takich zdjęć pojawił się nasz polski klasyk, czyli Fiat 126p. Na post trafiła mieszkanka Bielska-Białej, która wpadła na oryginalny pomysł, żeby taki samochód podarować aktorowi. Na ten cel rozpoczęto zbiórkę pieniędzy, a nadwyżka miała trafić do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. W całą akcję włączył się Rafał Sonik, który sfinansował Malucha i cała zebrana kwota została przekazana na Szpital. Drugie tyle dorzucił Hanks, który dowiedział się o całej akcji i wyszło z tego coś naprawdę pozytywnego i fajnego. Maluch podróżował przez chwilę po Polsce, aby następnie wyruszyć do Los Angeles. Filmik z odbioru auta przez aktora w 2017 roku:

Teraz po pięciu latach od zakończenia całej akcji mogliśmy ponownie zobaczyć Malucha Hanksa. Klasyk jest w nienagannym stanie, cieszy oko i ponownie dzięki niemu pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel, a dokładnie na konto fundacji Hidden Heroes, która wspiera osoby opiekujące się weteranami wojennymi.

Do końca aukcji pozostało 6 dni i w tej chwili cena za Fiata to 30 000 dolarów. Przy dzisiejszym kursie to około 130 tysięcy złotych. Przy okazji, jeśli chcecie ściągnąć jakiś samochód ze Stanów, może lepiej poczekać. Złotówka taka słabiutka już dawno nie była. Wracając do Malucha, samochód nie jest taki zwyczajny. Po pierwsze, został w całości wyremontowany i mocno podkręcony. Co to dokładnie oznacza? Kiedy go pierwszy raz zobaczyłem, pomyślałem: właśnie tak mogłaby wyglądać wersja premium z katalogu dla wybrańców. Samochód jest w kolorze białym, a wnętrze zostało wykończone zieloną tapicerką. Dodatkowo do samochodu nowy nabywca otrzyma rękawice, zapasowe świece i zapisy serwisowe.

To kolejna część nowej historii starego Malucha. Zapewne na zawsze pozostanie „Maluchem Toma Hanksa” i kto wie, może jeszcze nieraz zasili konto w szczytnym celu. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od jednego zabawnego zdjęcia na Instagramie.

Aukcja: https://bringatrailer.com/listing/1974-fiat-126/

Tagi: fiat 126p

Dołącz do dyskusji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuły

0 0 votes
Article Rating