a
Klasykami.pl
10 Lipca 2018

Fiat 500

Concept

Włoskie klasyki

Fiat 500 Spiaggina: specjalna wersja na 60-lecie pięćsetki

Ten klasyk jest znany wszystkim. Jeśli twoja żona lub dziewczyna nie lubią starej motoryzacji i niestety muszą z tobą ŁAZIĆ po tych wszystkich imprezach, to na widok modelu 500 z pewnością powie: O, a takim mogłabym jeździć. Jeśli tak nie jest, to oznacza, że ma serce z lodu. Serio! Ten samochód jest tak uroczy jak mój królik miniaturka.

Właśnie teraz Włosi przygotowali specjalną wersję nowego Fiata 500. Wszystko z powodu 60-lecia specjalnej wersji 500 Joly, który potocznie był nazywany Spiaggina, po włosku „spiaggia” znaczy plaża. Jeśli pierwszy raz widzicie model Joly sprzed 60 lat, moglibyście pomyśleć, że ten samochód został zrobiony przez jakiegoś wesołego Włocha, dla którego 500’ka była zbyt nudna, a on chciał czegoś więcej od małego samochodu. Więcej rekreacji oraz wakacji – tego mógł chcieć. Dzisiaj 500 Joly jest autkiem, które często pojawia się na największych aukcjach osiągając wysokie ceny.

Nowy samochód to efekt współpracy Fiata, Garage Italia oraz Pininfarina. Połączyli siły i stworzyli naprawdę dobry i co ważne nietypowy samochód. Nawiązanie do pierwowzoru jest wręcz idealne. Naszym zdaniem lepiej tego zrobić nie można było. Samochód jest trochę szalony i prezentuje te same wartości jak Joly z lat 50. Co to oznacza? Jeśli chcesz wybrać mały samochód, którym można podróżować na Ibizie lub wzdłuż promenady w St. Tropez, to tylko jednym z nich. Z pewnością nowy model kiedyś znajdzie się na aukcjach i będzie budził podobne emocje.

Fiat stworzył również bardziej „cywilizowaną” wersję, która jest podobnie urocza jak Spiaggina, a nazywać się będzie… Spiaggina 58’. Rzadko piszemy o nowych autach, ale o takich Fiatach warto wspomnieć na stronie poświęconej klasycznej motoryzacji. Z ogromną przyjemnością założyłbym koszulę w palmy, założył kapelusz i ruszył nim na plażę. Co prawda plaży nie lubię oraz leżenia na niej, ale jakiś pretekst musiałbym znaleźć, aby móc nim jeździć w wakacyjne upały.

Po spacerze lub leżeniu plackiem na plaży dobrze jest skorzystać z prysznica. Sprytni Włosi pomyśleli o wszystkim.

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x