Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Coś dla fanów muzyki i zespołu Rush: kolekcja Silver Surfers perkusisty Neila Pearta wystawiona na sprzedaż.

klasykami.pl

29 lipca 2021

Za około trzy tygodnie powróci jedna z bardziej efektownych imprez motoryzacyjnych w Pebble Beach w Kalifornii. Ważną częścią tego wydarzenia będzie aukcja zorganizowana przed Goodin Company, natomiast jednym z ciekawszych momentów aukcji – sprzedaż aut z kolekcji Silver Surfers.

Oprócz tego, że na aukcji będzie można nabyć Ferrari 250 GT LWB California Spider Competizione z 1959 roku, które jest wyceniane na 10 – 12 milionów dolarów, podczas tego wydarzenia zostanie wystawiona na sprzedaż wspomniana już kolekcja „Srebrnych Suferów”. Kolekcja siedmiu samochodów została stworzona przez nieżyjącego już Neila Pearta, który przez prawie 40 lat był perkusistą i autorem tekstów w zespole Rush. Peart zmarł w zeszłym roku, a samą kolekcję zaczął tworzyć stosunkowo niedawno, bo pierwszy klasyczny samochód z kolekcji kupił w 2009 roku. Wszystkie siedem aut to piękne historie motoryzacji, począwszy od Astona Martina DB5 w takim samym kolorze, jak ten należący do sławnego brytyjskiego agenta. Oferowane DB5 jest w nieskazitelnym stanie i jest to jeden z zaledwie 1000 egzemplarzy. Samochód powinien się sprzedać za około 650 000 – 725 000 dolarów.

Aston był pierwszym ze srebrnych samochodów z kolekcji, co było powodem nadania nazwy „Silver Surfers”. Wymyślając ją, Neil Peart nawiązał także do wielu przejażdżek wzdłuż wybrzeża Pacyfiku z jego domu w Los Angeles do Malibu i do Hrabstwa Ventura. Jeśli interesuje Was, jaki samochód z kolekcji jest tym najcenniejszym, to na pewno nie będzie nim E-type, który wyceniono na zaledwie 140 – 160 tysięcy dolarów. Najdroższy i najcenniejszy samochód to Lamborghini Miura, i to rzadki model S, jakby „zwykła” Miura była codziennym widokiem pod piekarnią. Włoska legenda może osiągnąć cenę 1 750 000 dolarów. No niestety po tyle to chodzi i promocji na horyzoncie nie widać. Inny włoski samochód – Maserati Mistral Spider, którego wyprodukowano zaledwie 125 egzemplarzy, może osiągnąć 575 – 650 000 dolarów. Jest wśród tych wszystkich srebrnych aut czarna owca -Shelby 289 Cobra, i ta może osiągnąć cenę okrągłego miliona dolarów. Czarna Cobra to podobno duma kolekcji Pearta. Została wyprodukowana w ilości 450 wariantów MKII.

Pozostałe auta to sprowadzone w 2012 roku i wyremontowane Maserati Ghibli z 1973 roku i Chevrolet Corvette z 1963 z dzieloną szybą z tyłu. Wszystkie te samochody zostaną sprzedane na aukcji Gooding w Pebble Peach w drugi weekend sierpnia.

Tagi: gooding

Dołącz do dyskusji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuły

0 0 votes
Article Rating