Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

klasykami.pl

17 Sierpnia 2019

Ford Mustang

Bullitt

Steve McQueen

Mustang z filmu Bullitt trafi na aukcję! Kolekcjonerzy zacierają ręce, ale ile może być wart najsłynniejszy wóz Mcqueen’a?

Początek 2018 roku dla wszystkich entuzjastów amerykańskiej klasyki, a w szczególności Mustangów, był mocno szokujący. Właśnie wtedy słynny Ford Mustang GT390 z filmu Bullitt wjechał na salony w Detroit. Większość życia spędził „ukryty” gdzieś w Tennessee. Na aukcję Mecum trafi na początku 2020 roku. Przypomnijmy, że jest to jedno z dwóch aut, które zostały użyte do kręcenia filmu Bullitt. Nie jest jednak to Mustang, który brał udział w kręceniu scen pościgu.

Więcej o Mustangu możecie przeczytać w artykule The Original Ford Mustang Bullitt. Samochód był prowadzony przez Steve’a Mcqueena w filmie Bullitt z 1968r. Następnie został sprzedany przez Warner Brothers, aby finalnie trafić do obecnego właściciela Seana Kiernana. Obecny stan Mustanga jest niebywały, to tak jakbyście wyjechali z salonu autem, którego przez 50 lat nie dotykał żaden lakiernik, blacharz. Wszystko jest oryginalne i co ciekawe, w samochodzie nadal są elementy, które znalazły się w samochodzie z powodu kręcenia filmu.

Od 2018 roku samochód przebył długą trasę, jak na prawdziwą gwiazdę przystało. Najpierw salon w Detroit, następnie samochód można było oglądać w Waszyngtonie w szklanej gablocie, o czym pisaliśmy w artykule na klasykami.pl. Mustang brał również udział w Goodwood Festival of Speed. Teraz samochód zostanie zaoferowany na aukcji Mecum, która odbędzie się w styczniu 2020 roku. Od samego początku, kiedy samochód pojawił się w Detroit, mówiło się, że jeśli ten samochód trafi na aukcję, będzie na pewno najdroższym Mustangiem w historii. Na jakiej sumie zatrzyma się aukcja w styczniu? Szacuje się, że przekroczy 2,2 miliony USD zapłacone za Shelby GT500 Sue Snake na aukcji Mecum w 2019 roku, jednak suma może być znacznie wyższa. W końcu to oryginalny Bullitt – jeden z dwóch. Jeśli interesujesz się tym, co się dzieje z Mustangiem, który brał udział w kręceniu scen pościgu, to przypomnijmy, że samochód trzy lata temu został odnaleziony na złomowisku w Meksyku. Prace nad autem (podobno) nadal trwają.

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x