klasykami.pl

17 Sierpnia 2019

Ford Mustang

Bullitt

Steve McQueen

Mustang z filmu Bullitt trafi na aukcję! Kolekcjonerzy zacierają ręce, ale ile może być wart najsłynniejszy wóz Mcqueen’a?

Początek 2018 roku dla wszystkich entuzjastów amerykańskiej klasyki, a w szczególności Mustangów, był mocno szokujący. Właśnie wtedy słynny Ford Mustang GT390 z filmu Bullitt wjechał na salony w Detroit. Większość życia spędził „ukryty” gdzieś w Tennessee. Na aukcję Mecum trafi na początku 2020 roku. Przypomnijmy, że jest to jedno z dwóch aut, które zostały użyte do kręcenia filmu Bullitt. Nie jest jednak to Mustang, który brał udział w kręceniu scen pościgu.

Więcej o Mustangu możecie przeczytać w artykule The Original Ford Mustang Bullitt. Samochód był prowadzony przez Steve’a Mcqueena w filmie Bullitt z 1968r. Następnie został sprzedany przez Warner Brothers, aby finalnie trafić do obecnego właściciela Seana Kiernana. Obecny stan Mustanga jest niebywały, to tak jakbyście wyjechali z salonu autem, którego przez 50 lat nie dotykał żaden lakiernik, blacharz. Wszystko jest oryginalne i co ciekawe, w samochodzie nadal są elementy, które znalazły się w samochodzie z powodu kręcenia filmu.

Od 2018 roku samochód przebył długą trasę, jak na prawdziwą gwiazdę przystało. Najpierw salon w Detroit, następnie samochód można było oglądać w Waszyngtonie w szklanej gablocie, o czym pisaliśmy w artykule na klasykami.pl. Mustang brał również udział w Goodwood Festival of Speed. Teraz samochód zostanie zaoferowany na aukcji Mecum, która odbędzie się w styczniu 2020 roku. Od samego początku, kiedy samochód pojawił się w Detroit, mówiło się, że jeśli ten samochód trafi na aukcję, będzie na pewno najdroższym Mustangiem w historii. Na jakiej sumie zatrzyma się aukcja w styczniu? Szacuje się, że przekroczy 2,2 miliony USD zapłacone za Shelby GT500 Sue Snake na aukcji Mecum w 2019 roku, jednak suma może być znacznie wyższa. W końcu to oryginalny Bullitt – jeden z dwóch. Jeśli interesujesz się tym, co się dzieje z Mustangiem, który brał udział w kręceniu scen pościgu, to przypomnijmy, że samochód trzy lata temu został odnaleziony na złomowisku w Meksyku. Prace nad autem (podobno) nadal trwają.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...