Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Klasykami.pl

13 Października 2016

Jaguar E-type 3.8

Barn Find

Aktualia

Zapomniany Jaguar E-Type 3.8

Jaguar E-type to niewątpliwie najsłynniejszy model marki. Pożądany model przyciąga uwagę każdego miłośnika motoryzacji, a jego ceny są już w tej chwili kosmiczne. Ile Jaguarów stało w szopie 40 lat tego nie wiem, za to wczoraj (12/10/2016) sprzedano taki samochód na aukcji za bagatela 80 tysięcy funtów. Cena może robić jeszcze większe wrażenie ponieważ wyceniono go na 35-45 tysięcy: http://www.handh.co.uk/buy/1964-jaguar-e-type-38-coupe/13159

Gdzieś w hrabstwie Staffordshire, Jaguar stał w drewnianej szopie 40 lat. Samochód miał tylko dwóch właścicieli. Przebieg zatrzymał się na zaledwie 52 738. W książce serwisowej ostatni zapis, szósty z kolei, pojawił się przy 50 tysiącach mil.

Konkretnie takich Jagauarów z silnikiem 3.8, powstało zaledwie 1798 sztuk. Gratka dla miłośników marki i nie tylko – również taki stan rzeczy przełożył się na końcową cenę E-type’a. Wiadomo nie od dziś, że historie odnalezionych w stodołach, klasycznych aut są uwielbiane przez niemal wszystkich i jest to genialny napęd na jak najwyższą cenę podczas licytacji auta. Dobitnym przykładem jest słynna, francuska kolekcja około 60 aut w tym Ferrari 250GT SWB, niegdyś należące do Alaina Delona. Oczywiście odkrycie takie jak Baillon Collection zdarza się raz na milion lat ale ceny jakie osiągały wraki, które rozsypywały się jak budowla z piasku były astronomiczne.

 

Reklama

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x