Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Morgan zaprezentował zupełnie nowy model Plus Four - połączenie klasyki z nowoczesnością.

klasykami.pl

17 marca 2020

Morgan to jedyna taka marka na świecie. Do dzisiaj produkują samochody z drewna i mają fanów na całym świecie. Niedawno Morgan ogłosił wprowadzenie do sprzedaży zupełnie nowego Plus Four.

Patrząc na zdjęcia można by rzec, że wygląda niemal identycznie jak każdy morgan – zarówno ten wyprodukowany wczoraj, jak i pięćdziesiąt lat temu, ale to tylko pozory. Oczywiście to wciąż elegancki roadster upodabniający się do pojazdów z minionej epoki, ale jak podaje producent, aż 97% części użytych do zbudowania samochodu, jest zupełnie nowych. Podobnie jak sama nazwa – wcześniej nazywano go Plus 4.

To drugi Morgan, w którym zastosowano nową, aluminiową platformę CX-Generation oraz pierwszy samochód Morgana, gdzie wrzucono czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem. Oczywiście silnik nie jest konstrukcją Morgana – zamontowano tutaj jednostkę od BMW. Wracając na chwilę do konstrukcji samochodu, Morgan nie rezygnuje z drewna, które wpisało się chyba na stałe w kodzie genetycznym tej małej brytyjskiej marki. Aluminiowa konstrukcja to ogromny krok naprzód i jeśli jest tak dobrze, jak piszą, nowy model Plus Four jest idealnym połączeniem historii oraz tradycji z nowoczesnością sportowego samochodu.

A teraz najważniejsze, czyli na co stać młodziaka w skórze starca. Morgan Plus Four, jak już wspomniałem, posiada pod maską turbodoładowanie od BMW (TwinPower Turbo). Samochód wykręca moc 255KM i potrafi się rozpędzić w 4,8 sekundy do setki. Wynik robi wrażenie i jeśli chodzi o mnie, nie widzę sensu, aby Morgan był jeszcze szybszy. Chyba, że ktoś chce jeszcze szybciej wyłysieć, ale i tutaj ma to zapewnione w pakiecie. Prędkość maksymalna to 240km/h – więcej nie trzeba.

Oczywiście napęd jest na tył i mamy do wyboru 8-stopniowy automat lub 6-stopniową manualną skrzynię biegów. Nowy Plus Four dzięki swojej konstrukcji jest lżejszy, szybszy i dodatkowo jest bardziej ekonomiczny i ekologiczny, ale to chyba najmniej ważny aspekt w przypadku tego auta.

Ceny na wyspach zaczynają się od 63 000GBP.

Tagi: morgan

Dołącz do dyskusji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuły

5 1 vote
Article Rating