Klasykami.pl
25 sierpnia 2018

Jaguar

E-type Zero

Elektryczny klasyk

Czy tak wygląda przyszłość klasycznej motoryzacji? Mamy nadzieję, że tylko w małej części.

Jaguar E-type ‘Zero’ trafi do produkcji. Pierwsze egzemplarze najpóźniej w 2020r.

Stało się! Jaguar oświadczył, że Jaguar E-type Zero trafi do małoseryjnej produkcji. Przypomnę tylko, że jest to elektryczna odmiana jednego z najsłynniejszych klasyków w historii. Pierwszy elektryczny Jaguar powinien trafić do klienta latem 2020 roku.

Jest duże prawdopodobieństwo, że ten samochód już widzieliście lub o nim czytaliście, choćby tutaj: https://klasykami.pl/wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-na-temat-krolewskiego-jaguara-e-type/. Wszystko za sprawą ślubu Meghan i Harry’ego, na który patrzył cały świat, a koncept ‘Zero’ pojawił się podczas tego wydarzenia.

Samochód będzie budowany przez ekspertów z Jaguar Classic, dokładnie w Coventry, gdzie zazwyczaj od poniedziałku do piątku remontowane są klasyczne Jaguary. Jak na razie nie znamy cen, ale wiadomo, że E-type do setki rozpędzi się w około 5 sekund, a jeśli ktoś będzie niezdecydowany lub po prostu znudzi mu się prąd i zapragnie odwiedzania stacji benzynowej, to będzie możliwość powrotu do klasycznego napędu. Ogromny plus i brawa za brak większych modyfikacji w samochodzie.

Jeśli chodzi o zasięgi elektrycznej jednostki, to wytrzyma około 6-7 godzin i przejedzie bez ładowania 274 kilometry. Całkiem niezły wynik, jak na gustowne poruszanie się w elektrycznym klasyku. Do modyfikacji można zaliczyć refletory LED, spory wyświetlacz multimediów oraz gałkę, którą zmieniamy biegi w automatycznej skrzynce biegów. Innymi słowy dostajemy coś na wzór Tesli w jednym z najlepszych motoryzacyjnych opakowań.

Nie wiem czy właśnie tak wygląda przyszłość klasycznej motoryzacji, ale w tej chwili zastanawiam się nad jednym. Czy będzie można opcjonalnie zamontować głośnik pod maską, który będzie mnie oszukiwał i wydawał dźwięki klasycznego E-type’a? Jeśli już bym musiał jeździć, to chciałbym być oszukiwany.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...