Klasykami.pl

25 Czerwca 2019

Aston Martin

Gooding&Co

Aukcja Klasyków

Oryginalny Aston Martin DB5 Jamesa Bonda trafi na aukcje

Jeden z tych samochodów, których nie trzeba przedstawiać. Marzyciele angielskiego luksusu z przepastnym portfelem zacierają ręce. Już za chwilę będzie licytowany na aukcji RM Sotheby’s w Monterey. Mowa o oryginalnym Astonie DB5 Bonda!

Dla poszukiwaczy najlepszego lokowania produktów w filmie, umieszczenie DB ‘piątki’ w Goldfingerze, a następnie Operacji Piorun, było czymś więcej niż strzałem w dziesiątkę. Od tamtej pory, kiedy myślimy o samochodzie Bonda, mamy przed oczyma Aston Martina DB5. Później były romanse z BMW lub chociażby z Lotusem, ale to Aston jest wozem agenta 007. Jedno z oryginalnych aut przygotowanych do filmu trafi na aukcję w sierpniu. Choć z tym oryginałem jest jeden mały haczyk.

Otóż samochód będący bohaterem tego wpisu oraz licznych newsów w internecie, wcale nie wystąpił w filmie. Nie jest to np. DB5, które zostało skradzione w 97 roku i słuch o nim zaginął. Ten konkretny egzemplarz jest jednym z dwóch Astonów, które zostały zamówione do promocji filmu „Operacja Piorun”. Ciekawostką jest fakt, że auta użyte w filmie z fabryki wyjechały jako ‘zwykłe’ DB5’ki. Ten samochód od razu otrzymał wszystkie działające gadżety. Podobno są one lepszej jakości od tych użytych w filmie, ponieważ samochód musiał znieść pracę przy promocji filmów, czyli gadżety nie mogły wysunąć się raz czy dwa, ale znacznie więcej.

 

 

I tak oto mamy tutaj wysuwaną tarczę, która ochroni nas przed złymi, haniebnymi (bo kto strzela w tył), uzbrojonymi zbirami, mamy tutaj GPS, który działa tylko jeśli jesteś w pobliżu hrabstwa Surrey, ale lepsze to niż nic. Mamy wysuwane karabiny, a gdybyśmy ich przypadkiem użyli, to i tablicę rejestracyjną obrócimy i nie ma problemu.

Obecny właściciel wyremontował samochód i w tej chwili oprócz tych wszystkich gadżetów, to naprawdę porządny Aston. Szacuje się, że samochód zostanie sprzedany za 4-6 milionów dolarów, a kto wie, może i więcej. Zobaczymy, czy legenda Bonda jest aż tak silna.

Artykuły

Rajd Pekin-Paryż w Bydgoszczy: mamy nowe marzenie!

klasykami.pl 9 lipca 2019 Największa przygoda, jaką możesz mieć za kierownicą klasyka? Odpowiedzieć na to pytanie można różnie, ale wielu bez zająknięcia powie „Rajd Pekin-Paryż”. A jeszcze więcej osób się z tym zgodzi. Nie pierwszy raz trasa tego rajdu wiedzie przez...

Warsaw Oldtimer Show 2019

Klasykami.pl9 czerwca 2018Kolejna edycja jednych z najpopularniejszych targów klasycznej motoryzacji za nami. Nadarzyn zapraszał wszystkich informując o wystawie ponad 1500 aut. Nie wiem czy to prawda, bo ich nie policzyłem, ale jeśli tak było, to w ogóle tego nie...