Klasykami.pl

25 Czerwca 2019

Aston Martin

Gooding&Co

Aukcja Klasyków

Oryginalny Aston Martin DB5 Jamesa Bonda trafi na aukcje

Jeden z tych samochodów, których nie trzeba przedstawiać. Marzyciele angielskiego luksusu z przepastnym portfelem zacierają ręce. Już za chwilę będzie licytowany na aukcji RM Sotheby’s w Monterey. Mowa o oryginalnym Astonie DB5 Bonda!

Dla poszukiwaczy najlepszego lokowania produktów w filmie, umieszczenie DB ‘piątki’ w Goldfingerze, a następnie Operacji Piorun, było czymś więcej niż strzałem w dziesiątkę. Od tamtej pory, kiedy myślimy o samochodzie Bonda, mamy przed oczyma Aston Martina DB5. Później były romanse z BMW lub chociażby z Lotusem, ale to Aston jest wozem agenta 007. Jedno z oryginalnych aut przygotowanych do filmu trafi na aukcję w sierpniu. Choć z tym oryginałem jest jeden mały haczyk.

Otóż samochód będący bohaterem tego wpisu oraz licznych newsów w internecie, wcale nie wystąpił w filmie. Nie jest to np. DB5, które zostało skradzione w 97 roku i słuch o nim zaginął. Ten konkretny egzemplarz jest jednym z dwóch Astonów, które zostały zamówione do promocji filmu „Operacja Piorun”. Ciekawostką jest fakt, że auta użyte w filmie z fabryki wyjechały jako ‘zwykłe’ DB5’ki. Ten samochód od razu otrzymał wszystkie działające gadżety. Podobno są one lepszej jakości od tych użytych w filmie, ponieważ samochód musiał znieść pracę przy promocji filmów, czyli gadżety nie mogły wysunąć się raz czy dwa, ale znacznie więcej.

 

 

I tak oto mamy tutaj wysuwaną tarczę, która ochroni nas przed złymi, haniebnymi (bo kto strzela w tył), uzbrojonymi zbirami, mamy tutaj GPS, który działa tylko jeśli jesteś w pobliżu hrabstwa Surrey, ale lepsze to niż nic. Mamy wysuwane karabiny, a gdybyśmy ich przypadkiem użyli, to i tablicę rejestracyjną obrócimy i nie ma problemu.

Obecny właściciel wyremontował samochód i w tej chwili oprócz tych wszystkich gadżetów, to naprawdę porządny Aston. Szacuje się, że samochód zostanie sprzedany za 4-6 milionów dolarów, a kto wie, może i więcej. Zobaczymy, czy legenda Bonda jest aż tak silna.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...