Klasykami.pl

6 stycznia 2019

BMW E34

Barn Find

Bułgaria

BMW E34 w ilości 11 egzemplarzy odnalezione w Bułgarii. Żaden z tych egzemplarzy nigdy nie wyjechał na drogę.

Ten rok zaczynamy od nieco dziwnego newsa lub może inaczej nietypowego znaleziska. Wyobraźcie sobie, że odwiedzacie stary magazyn w Bułgarii. W jakim celu tego nie wiem, ale w tym momencie trafiacie na zupełnie nowe beemki z serii pięć, które przestały tam ponad 20 lat. Coś takiego wydarzyło się naprawdę! 11 modeli E34 odnaleziono w opuszczonym zakładzie produkcyjnym. Samochody, które nigdy nie były zarejestrowane, nigdy nie przejechały kilometra po drodze publicznej stoją w południowo-zachodniej części Bułgarii, a dokładnie w Błagojewgradzie .

Historii o porwaniu przez obcych lub trójkącie bermudzkim raczej tutaj nie uświadczymy. Prawdopodobnie samochody zostały kupione przez firmę, która chciała je później wypożyczać. Coś się nie udało, coś się posypało i wszystko poszło nie tak, a 11 BMW na dobrą sprawę luksusowych samochodów, znalazło się w magazynie.

Niestety nawet fakt, że wszystkie auta stały pod plandeką, nie pomógł w utrzymaniu idealnego stanu. Podobno najgorzej sprawa się ma z lakierem, ale we wnętrzu można jeszcze znaleźć fabryczne foliowe zabezpieczenia tapicerki. Wszystkie egzemplarze to modele 520i oraz 525i. Sześciocylindrowy silnik o mocy 150 lub 174 koni drzemie pod maską tych aut. Z pewnością kiedyś się obudzą i to pierwszy raz w życiu.

Samochody mają trafić na aukcję. Wartość każdego z nich to około 10 – 15 tysięcy euro i każdy przejechany kilometr spowoduje mocny spadek wartości każdego z tych youngtimerów.

Artykuły

Warsaw Oldtimer Show 2019

Klasykami.pl9 czerwca 2018Kolejna edycja jednych z najpopularniejszych targów klasycznej motoryzacji za nami. Nadarzyn zapraszał wszystkich informując o wystawie ponad 1500 aut. Nie wiem czy to prawda, bo ich nie policzyłem, ale jeśli tak było, to w ogóle tego nie...

Mercedes 500E Rowana Atkinsona na sprzedaż. Drugie podejście!

 klasykami.pl20 Maja 2018Mercedes-Benz W124 500E Rowan Atkinson Mercedes 500E Rowana Atkinsona na sprzedaż. Drugie podejście!Dokładnie 25 maja na aukcję w Wielkiej Brytanii trafi Mercedes-Benz 500E z 1991 roku. Nic w tym ekscytującego, ale ciekawostką jest fakt, że...