Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Klasykami.pl

6 stycznia 2019

BMW E34

Barn Find

Bułgaria

BMW E34 w ilości 11 egzemplarzy odnalezione w Bułgarii. Żaden z tych egzemplarzy nigdy nie wyjechał na drogę.

Ten rok zaczynamy od nieco dziwnego newsa lub może inaczej nietypowego znaleziska. Wyobraźcie sobie, że odwiedzacie stary magazyn w Bułgarii. W jakim celu tego nie wiem, ale w tym momencie trafiacie na zupełnie nowe beemki z serii pięć, które przestały tam ponad 20 lat. Coś takiego wydarzyło się naprawdę! 11 modeli E34 odnaleziono w opuszczonym zakładzie produkcyjnym. Samochody, które nigdy nie były zarejestrowane, nigdy nie przejechały kilometra po drodze publicznej stoją w południowo-zachodniej części Bułgarii, a dokładnie w Błagojewgradzie .

Historii o porwaniu przez obcych lub trójkącie bermudzkim raczej tutaj nie uświadczymy. Prawdopodobnie samochody zostały kupione przez firmę, która chciała je później wypożyczać. Coś się nie udało, coś się posypało i wszystko poszło nie tak, a 11 BMW na dobrą sprawę luksusowych samochodów, znalazło się w magazynie.

Niestety nawet fakt, że wszystkie auta stały pod plandeką, nie pomógł w utrzymaniu idealnego stanu. Podobno najgorzej sprawa się ma z lakierem, ale we wnętrzu można jeszcze znaleźć fabryczne foliowe zabezpieczenia tapicerki. Wszystkie egzemplarze to modele 520i oraz 525i. Sześciocylindrowy silnik o mocy 150 lub 174 koni drzemie pod maską tych aut. Z pewnością kiedyś się obudzą i to pierwszy raz w życiu.

Samochody mają trafić na aukcję. Wartość każdego z nich to około 10 – 15 tysięcy euro i każdy przejechany kilometr spowoduje mocny spadek wartości każdego z tych youngtimerów.

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x