Klasykami.pl

6 stycznia 2019

BMW E34

Barn Find

Bułgaria

BMW E34 w ilości 11 egzemplarzy odnalezione w Bułgarii. Żaden z tych egzemplarzy nigdy nie wyjechał na drogę.

Ten rok zaczynamy od nieco dziwnego newsa lub może inaczej nietypowego znaleziska. Wyobraźcie sobie, że odwiedzacie stary magazyn w Bułgarii. W jakim celu tego nie wiem, ale w tym momencie trafiacie na zupełnie nowe beemki z serii pięć, które przestały tam ponad 20 lat. Coś takiego wydarzyło się naprawdę! 11 modeli E34 odnaleziono w opuszczonym zakładzie produkcyjnym. Samochody, które nigdy nie były zarejestrowane, nigdy nie przejechały kilometra po drodze publicznej stoją w południowo-zachodniej części Bułgarii, a dokładnie w Błagojewgradzie .

Historii o porwaniu przez obcych lub trójkącie bermudzkim raczej tutaj nie uświadczymy. Prawdopodobnie samochody zostały kupione przez firmę, która chciała je później wypożyczać. Coś się nie udało, coś się posypało i wszystko poszło nie tak, a 11 BMW na dobrą sprawę luksusowych samochodów, znalazło się w magazynie.

Niestety nawet fakt, że wszystkie auta stały pod plandeką, nie pomógł w utrzymaniu idealnego stanu. Podobno najgorzej sprawa się ma z lakierem, ale we wnętrzu można jeszcze znaleźć fabryczne foliowe zabezpieczenia tapicerki. Wszystkie egzemplarze to modele 520i oraz 525i. Sześciocylindrowy silnik o mocy 150 lub 174 koni drzemie pod maską tych aut. Z pewnością kiedyś się obudzą i to pierwszy raz w życiu.

Samochody mają trafić na aukcję. Wartość każdego z nich to około 10 – 15 tysięcy euro i każdy przejechany kilometr spowoduje mocny spadek wartości każdego z tych youngtimerów.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...