Klasykami.pl

04 Lutego 2017

Range Rover

Nowy klasyk

Aktualia

Range Rover Reborn.

Niedawno pojawił się news o odbudowie kilku Jaguarów XKSS. Właściwie nie odbudowie, a zbudowaniu na nowo dziewięciu egzemplarzy (kliknij tutaj). Dzisiaj nadszedł czas na Range Rover’a! Model z 1978 roku – dwudrzwiowy, złoty „rendżer” został właśnie skrupulatnie odbudowany i jest dziełem angielskiej sztuki. Tak odnowiony samochód będzie można kupić i cieszyć się z nowej (starej) terenówki wszech czasów.

Sprawa ma się trochę inaczej jak w przypadku XKSS. Dział firmy Land Rover Classic nie buduje od podstaw auta, a ma za zadanie odnowić Range Rovera z tamtych lat. Plan zakłada odbudowę 10 sztuk dla nowych właścicieli. Cena za jaką można wyremontować samochód to około 135 000 funtów.

Kwota nie jest mała ale w zamian otrzymujemy podróż w czasie, w wykonaniu angielskiej legendy. W aucie nie pojawią się żadne unowocześnienia wyrwane z dzisiejszych modeli. Będzie to oryginalny Range z tamtych lat. Pod maską pracuję V8 o pojemności 3,5 litra, które generuje ponad 130KM. Ale czy w takim aucie potrzeba nam więcej? Silnik będzie połączony z 4-biegową manualną skrzynią.

Jak informuje Land Rover, specjaliści doradzą w wyborze odpowiedniego egzemplarza do odbudowy. Chodzi o te najciekawsze, rzadkie specyfikacje. Następnie firma rozpocznie odbudowę – wszystkie prace odbywają się na oryginalnych częściach marki, a wszystkie auta będą odbudowane zgodnie z ich specyfikacją. Złota terenówka zostanie zaprezentowana na Retromobile w Paryżu.

Moim zdaniem idea jest naprawdę świetna. Nowy klasyczny samochód, który jest oferowany przez swoją markę – jedynie czekać na kolejne auta, odbudowane w taki sposób, a takie newsy pojawiają się coraz cześciej. Już wcześniej firma zajęła się odbudową 25 sztuk Land Roverów I serii. Miały kosztować około 60-80 tys. funtów.

Nasuwa mi się jedno pytanie: Czemu te najpiękniejsze i najfajniejsze wozy zawsze są takie drogie ;)?

Poniżej krótki filmik na którym widać etapy odbudowy Range Rover’a.

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x