Klasykami.pl

04 Lutego 2017

Range Rover

Nowy klasyk

Aktualia

Range Rover Reborn.

Niedawno pojawił się news o odbudowie kilku Jaguarów XKSS. Właściwie nie odbudowie, a zbudowaniu na nowo dziewięciu egzemplarzy (kliknij tutaj). Dzisiaj nadszedł czas na Range Rover’a! Model z 1978 roku – dwudrzwiowy, złoty „rendżer” został właśnie skrupulatnie odbudowany i jest dziełem angielskiej sztuki. Tak odnowiony samochód będzie można kupić i cieszyć się z nowej (starej) terenówki wszech czasów.

Sprawa ma się trochę inaczej jak w przypadku XKSS. Dział firmy Land Rover Classic nie buduje od podstaw auta, a ma za zadanie odnowić Range Rovera z tamtych lat. Plan zakłada odbudowę 10 sztuk dla nowych właścicieli. Cena za jaką można wyremontować samochód to około 135 000 funtów.

Kwota nie jest mała ale w zamian otrzymujemy podróż w czasie, w wykonaniu angielskiej legendy. W aucie nie pojawią się żadne unowocześnienia wyrwane z dzisiejszych modeli. Będzie to oryginalny Range z tamtych lat. Pod maską pracuję V8 o pojemności 3,5 litra, które generuje ponad 130KM. Ale czy w takim aucie potrzeba nam więcej? Silnik będzie połączony z 4-biegową manualną skrzynią.

Jak informuje Land Rover, specjaliści doradzą w wyborze odpowiedniego egzemplarza do odbudowy. Chodzi o te najciekawsze, rzadkie specyfikacje. Następnie firma rozpocznie odbudowę – wszystkie prace odbywają się na oryginalnych częściach marki, a wszystkie auta będą odbudowane zgodnie z ich specyfikacją. Złota terenówka zostanie zaprezentowana na Retromobile w Paryżu.

Moim zdaniem idea jest naprawdę świetna. Nowy klasyczny samochód, który jest oferowany przez swoją markę – jedynie czekać na kolejne auta, odbudowane w taki sposób, a takie newsy pojawiają się coraz cześciej. Już wcześniej firma zajęła się odbudową 25 sztuk Land Roverów I serii. Miały kosztować około 60-80 tys. funtów.

Nasuwa mi się jedno pytanie: Czemu te najpiękniejsze i najfajniejsze wozy zawsze są takie drogie ;)?

Poniżej krótki filmik na którym widać etapy odbudowy Range Rover’a.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...