Klasykami.pl

2 Lutego 2018

Aktualia

Aukcja Klasyków

700 aut pod młotek

W USA zlicytują 700 klasycznych aut z prywatnej kolekcji!

W Norwalk w stanie Ohio mieszka pewien człowiek – Ron Hackenberger. Starszy Pan, który pierwszy swój samochód kupił w wieku 15 lat. Był to wóz marki Studebaker, model wyprodukowany w 1948 roku. Zapewne nikt wtedy nie pomyślał, że ponad pół wieku później, Ron będzie miał kolekcję ponad 700 aut – i to najróżniejszych!

Hackenberger zaczął budować swoją kolekcję w 1962 roku. Miał firmę przewozową i jako kierowca jeździł po całych Stanach. Facet miał oczy dookoła głowy i zawsze rozglądał się za autem z którym mógłby wrócić do domu. Recepta była prosta – musi to być samochód, którego na co dzień nie spotkamy na ulicy albo będzie naprawdę ciężko o drugi egzemplarz. Ron zbudował kolekcję z myślą aby kiedyś stworzyć muzeum. Niestety jak czasami bywa, marzenia pozostały marzeniami, a starszy Pan postanowił całość wystawić na sprzedaż. Wszystkie pojazdy trafią pod młotek w lipcu.

 

 

W skład kolekcji wchodzą bardzo różne pojazdy. Najwięcej jest aut Studebaker bo około 250 sztuk z czego mnóstwo to ciężarówki tej marki, a w kolekcji jest przynajmniej jeden egzemplarz modelu Avanti. Był produkowany trochę ponad rok czasu w latach 1962-1963. Ciekawostką jest fakt, że firma Studebaker powstała w 1852 roku, a w 1900 zaczęli budować nadwozia do samochodów elektrycznych. Ale „Sztudsy” (jak je tutaj potocznie nazwę) to nie wszystko. Jak wspomniałem kolekcja jest zróżnicowana. Znajdziemy tutaj Deloreana oraz samochód marki Bricklin. Jest sporo mini samochodów m.in. BMW Isetta, a także coś co się nazywało Crosley i jest piękne na swój sposób. Znajdziemy kilka terenówek, francuskie auta np. Citroen DS i 2CV. Widzę też Mercedesa 124 i 126 – czego tam nie ma! Oczywiście jak przystało na porządną, amerykańską kolekcje są też muscle cars: Ford Mustang z 65, Plymouth Barracuda i wiele innych. Nawet czechosłowacka Tatra, gdzieś między tymi wszystkimi klasykami uchowała się i będzie do kupienia. Ale klasyki to nie wszystko, na zdjęciach można dostrzec samochodziki z wesołego miasteczka – je też będzie można kupić.

Całość zostanie sprzedana w weekend 15-16 lipca – w Norwalk, Ohio. Z pewnością kolekcjonerzy zainteresują się wydarzeniem również z powodu braku cen minimalnych. Być może również TY :).

Na stronie http://www.ronhackenberger.com/, zobaczycie zdjęcia oraz kilka filmików.

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x