Klasykami.pl
21 Marca 2016
Zlot

Rozpoczęcie sezonu

Amcar

Rozpoczęcie sezonu z Amcarami / Płońsk 2016

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Za chwilę w niejednej miejscowości, oficjalnie rozpocznie się klasyczny sezon. W ostatnią niedzielę, 20 marca, miała miejsce impreza pt. „Rozpocznij wiosnę i sezon z Amcarami”, która odbyła się w Płońsku. A, że głód na „klasyczne wydarzenia” jest duży, postanowiłem, że na niedzielną wycieczkę wpisze to miejsce jako punkt obowiązkowy. Oczywiście impreza nie była w 100% poświęcona klasycznym amerykańskim krążownikom ale ogólnie muscle car’om, również tym współczesnym. Na zdjęciach poniżej w większości zobaczycie starocie. Trzeba wspomnieć, że Stowarzyszenie Moto Płońsk było reprezentowane przez old – a także – youngtimery, co każdego widza i oglądacza mogło jedynie ucieszyć. Dla fanów jednośladów także było coś ciekawego – specjalna strefa gdzie można było podziwiać motocykle – podobno aż 50 sztuk.

Jeśli myślicie, że na zaparkowanych autach całe wydarzenie się kończyło to niestety ale jesteście w błędzie. Dla lubiących zapach palonej gumy, przygotowano konkurs gdzie każdy uczestnik mógł upalać oponę bez końca (albo końca opony), dla entuzjastów amerykańskich dźwięków został zorganizowany konkurs na najgłośniejszy wydech. Tradycyjnie jak na takich imprezach bywa, wybrano najładniejszych samochód zlotu.

Ile było aut tego nie wiem, jednak śmiało można powiedzieć, że osób, które odwiedziły miejsce zlotu było całkiem sporo, a przygotowane miejsca parkingowe nie świeciły pustkami – wręcz przeciwnie. Myślę, że organizatorzy mogą zaliczyć imprezę do udanych. Jedynie pogoda mogła być piękniejsza ale na szczęście obyło się bez kropli deszczu.

A jeśli jesteście fanami amerykańskiej motoryzacji z pewnością na uwagę zasługuje zbliżający się zlot amerykańskich aut i klasyków w Grudziądzu w dniach 13-15 maja: kliknij tutaj

 

Artykuły

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x