Ferrari Corsa Baltica

Ponad 40 Ferrari w Toruniu

klasykami.pl

31 lipca 2017

Dział nowych aut na stronie powstał bardzo szybo i jeszcze szybciej umarł. Ale w przypadku kiedy w twoim mieście pojawia się ponad 40 aut najsłynniejszej włoskiej marki… Nie można spokojnie siedzieć w domu.

Dzień kiedy spotkałem piękne włoszki.

Ferrari Corsa Baltica to impreza organizowana przez dealera tej marki w naszym kraju – Ferrari Katowice. Pierwsza edycja była połączona z regatami w Sopocie, natomiast w tej chwili wydarzenie to prestiżowa marka sama w sobie, która przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę właścicieli aut marki Ferrari. Z Katowic jadą na północ aby finalnie dotrzeć do Trójmiasta. Prawda jest taka, że o przyjeździe aut do Torunia dowiedziałem się zupełnie przypadkiem w dniu kiedy kawalkada miała wjechać do miasta. Długo się nie zastanawiałem i popołudnie miałem zaplanowane. O dziwo! Zanim auta miały pojawić się na rynku nowomiejskim miały punkt zbiórki jakieś pół kilometra od mojego domu. Fajnie było zobaczyć w drodze na „oficjalne” miejsce zlotu, flagi Ferrari, które miały sygnalizować miejsce zbiórki. Po drodze minęło mnie kilka czerwonych potworów – byli już blisko!

Pogoda w południe była taka, że ułożyłem rymowankę na tytuł tego wpisu „W deszczu stałem i Ferrari oglądałem” to jednak udało się uniknąć zmoknięcia. Początkowo myślałem, że pojawienie się włoszczyzny w mieście nie było mocno promowane i średnio można było znaleźć informacje na ten temat, a jednak na miejscu było sporo osób wyczekujących na czerwone egzotyki. Z pewnością ogrodzony i oflagowany teren również przyciągnął uwagę.

Modelami jakie można było obejrzeć rzucać za bardzo nie będę – bo nawet wszystkich nie znam. Co można było obejrzeć zobaczycie na zdjęciach. Były między innymi takie modele jak California, GTC4 Lusso, 360 Spider, 458 Italia i kilka innych. Z pewnością był to najdroższy parking w tym kraju.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...