Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

49. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych - fotorelacja

klasykami.pl
29 września, 2022

Być może ostatnia impreza w tym roku, którą ustrzeliłem aparatem. Pierwszy raz odwiedziłem tor w Poznaniu, a okazja do tego była naprawdę świetna. W końcu królowała tam zabytkowa motoryzacja!

To ten czas, w którym jeszcze kilka dni temu panowały upały powyżej trzydziestu stopni, a teraz nagle trzeba już wyciągnąć kurtki i bluzy. Na wyjazd do Poznania zdecydowałem się w ostatnim momencie. Pogoda nie napawała optymizmem – początkowo padał słaby deszcz, jednak słońce przebijało się co jakiś czas i opady ustały. Pozostało tylko chłonąć wszystkie te starocie na czterech kółkach.

Rajd Pojazdów Zabytkowych, który odbywa się już 49 raz? Piękny wynik! Piękne też były zmagania wszystkich aut na torze. Wyścigi były podzielone na klasy. Najstarsze samochody miały start w stylu Le Mans, czyli najpierw trzeba było dobiec do samochodu. Im dalej, tym szybciej i mocniej. Wyjątkowa chwila, w której można było zobaczyć już leciwe samochody w akcji.

W przerwach między ściganiem można było obejrzeć samochody z bliska. Przedział wiekowy był tutaj naprawdę szeroki. Chyba nie potrafię wybrać jednego wyjątkowego klasyka. Kiedy napawałem się jazdą jednego, za chwilę pojawiał się kolejny stary rzęch, nad którym można się rozczulać długi czas. Pięknie!

Zobaczcie nad czym się tak roztkliwiałem, obejrzyjcie zdjęcia i planujcie wizytę na kolejnych imprezach. W Poznaniu jeszcze w tym roku będziecie mogli odwiedzić Retro Motor Show na terenie targów poznańskich.

Tagi:

Dołącz do dyskusji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Skup aut Kraków
1 rok temu

Rewelacyjny rajd. Byłem i polecam!

5 2 votes
Article Rating