Klasykami.pl

10 Lipca 2015

Classicauto

Klasyki na torze

CA Cup

Classicauto Cup

Klasyka na ulicy zobaczyć – fajna sprawa. Klasyka zobaczyć na torze idącego bokiem, gdzie kierowca walczy z kierownicą, to sprawa jeszcze fajniejsza.

15 sierpnia w Toruniu odbył się Classicauto Cup. Cykl sześciu wyścigów odbywających się w tym roku od 2 maja do 3 października. Impreza jest skierowana głównie do posiadaczy klasycznych aut, którzy chcieliby spróbować swoich sił na torze choć i współczesne samochody mogą stanąć do rywalizacji. Zależne jest to od grupy, a mamy ich sześć.

Na imprezę specjalnie nie jechałem. Jakoś się złożyło, że całkiem przypadkiem w Toruniu byłem, a na CA Cup chciałem się wybrać od dawna. Coś niezwykłego, zobaczyć mocno leciwe auta w akcji na torze. Do wyścigu stanęło około 100 aut. Oczywiście oczy mogło przykuwać Ferrari, stare Porsche ale w tej edycji moją uwagę zwróciły dwa auta: Pierwszy to Volvo Amazon, który zrobił na mnie elektryzująco – cholernie dobre wrażenie jakością wykonania oraz już samej jazdy na torze. Warto powiedzieć, że był to najstarszy wóz na CA Cup. Za to drugim autem była niesamowita Alpine A310. O ludzie! Ależ to jest piękne, dobre, szybkie. Kiedyś chciałbym poprowadzić ten wóz, mieć go, wyprowadzać na przejażdżki do biedronki po cole w dwupaku i z powrotem. Na pewno nie wszystkim ten samochód się podoba lecz dla mnie to coś pięknego.

Ekhm wracając do Classicauto CUP. Odcinek trasy odbył się na kilku obiektach naraz przez co była to wyjątkowo ciekawa oraz długa trasa. Zaczynano na torze rallycrosowym na którym rok temu odbył się Mercedes Challenge – to również CA Cup ale tam ścigają się tylko Mercedesy i odbywa się to przy chyba każdej imprezie CA Cup. Rok temu – również przypadkowo – znalazłem się na Merc Challenge. Pogoda była beznadziejna i prawdopodobnie byłem jedynym widzem. Dalej odcinek przebiegał przez ulicę, która na potrzeby wyścigu została zamknięta. Długa prosta gdzie można było ostro przydusić gaz do deski. Następnie uczestnik trafiał na tor kartingowy gdzie już szybko się nie pojechało ale ciągle kręciło kierownicą.

Na zlocie starych aut zazwyczaj możemy obejrzeć tylko stojące, wypolerowane pojazdy. To również ciekawe doświadczenie lecz jeszcze większą przyjemnością jest patrzeć na klasyczny wóz z którego chce się wydusić jak najwięcej podczas wyścigu. Polecam każdemu!

Zdjęcia z „parku maszyn”. Było małe opóźnienie ale uczestników zapraszano kilka razy na odprawę – śmiechy, rozmowy w towarzystwie – atmosfera na szóstkę z plusem.

Wspomniany tor Rallycrossowy i nie tylko. Szkoda, że nie mam zdjęcia poloneza, który na zakręcie był moim zdaniem na granicy granic przed niezbyt ciekawą sytuacją. Spotkało się to z jedynymi brawami publiki kiedy już polonez, a właściwie jego kierowca poradził sobie z sytuacją.

Artykuły

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x