Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Duemila Ruote

Sensacyjna aukcja o której piszą wszyscy

klasykami.pl

29 listopada 2016

Jeśli kiedykolwiek będziesz posiadać 430 samochodów w tym 40 aut marki Ferrari, 150 motocykli, 60 łodzi i wodolotów, aż 117 rowerów i niezliczoną ilość znaków, neonów i dystrybutorów paliw… każdy wkoło może pomyśleć: to jest gość! Szef wszystkich szefów zapewne. Raczej nikt by nie pomyślał, że całość może skonfiskować Państwo… no bo jak to?

Aukcja roku? Sensacja? Jedna z tych ciekawostek starej dobrej motoryzacji o której pisze każdy portal lub gazetka kucharska itd. Raz na jakiś czas mamy do czynienia z odkryciem lub jak w tym przypadku aukcją, która wzbudza zainteresowanie u każdego. Niekoniecznie z powodu samych aut ale ich ilości oraz historii jaka temu wszystkiemu towarzyszy. Jak to się u diabła stało, że tyle przedmiotów i pojazdów należało do jednego faceta, a teraz całość zostaje wystawiona na sprzedaż.

Duemlia Ruote czyli dwa tysiące kół to nazwa kolekcji człowieka, który nazywa się Luigi Compiano. Każdy z nas nie lubi płacić podatków ale Luigi chyba tego naprawdę nie znosił. Kolekcja została skonfiskowana przez rząd z powodu “dużej niechęci” do ich płacenia. Jak możecie się domyśleć, chodziło o srogą sumę liczoną w milionach euro. Problem w tym, że Compiano w pewnym momencie stracił płynność finansową, a jego dobrze prosperująca firma upadła. Wszystko przez to, że był nałogowym kolekcjonerem. Ciekawostką jest fakt, że jego firma, a właściwie rodzinne przedsiębiorstwo, zajmowało się działalnością ochroniarską, transportem pieniędzy, a także jej przechowywaniem. Klientami były instytucje bankowe, a nawet IKEA. Jeśli już na to wpadłeś/aś: być może niektóre z tych aut mogły zostać kupione za pieniądze tychże klientów, które były zdeponowane w skrytkach. Może małą część bo wcześniej kiedy jeszcze Luigi prowadził firmę było go stać na takie hobby.

Ale to nie jest celem tego tekstu aby rozpisywać się o tym jak Luigi powiedział NON dla podatków i zaczął kolekcjonować różne rzeczy i mógł się pochwalić m.in. pokaźną kolekcją filmów porno. Warto pochylić się nad listą wszystkich aut jakie zostały wystawione na sprzedaż. To nie są wcale zwykłe auta. W niektórych przypadkach to prawdziwe perły i złoto dla kolekcjonerów.

Za przeprowadzenie aukcji odpowiedzialny był znany dom aukcyjny RM Sotheby’s. Wszystkie przedmioty oraz rezultaty sprzedaży możecie zobaczyć na stronie wspomnianego domu, kliknij tutaj. Kiedy będziecie przewijać w dół i w dół, pamiętajcie: to była kolekcja JEDNEJ OSOBY. Aha, w przypadku tej aukcji tania były tylko wycena – poza tym drożyzna.

Zanim przejdę do aut warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju znaki/reklamy, które również zostały wystawione na sprzedaż. Kilka z nich poniżej.

Z aut można było przebierać. Było tam wszystko! Mercedes W124 Hammer był jednym z ciekawszych wozów, po pierwsze wycena mocno zaniżona, po drugie: HAMMER! Do wyboru były 4 sztuki Ferrari Testarossa, Ferrari F40 i ten „the best” Ferrari 275 GTB/6C Alloy. Było BMW E24 M6, W116 6.9, masa aut reprezentujących Włochy: Maserati Bora, Ghibli, De Tomaso Pantera, Lancie różnego rodzaju – można by wymieniać w nieskończoność. Kilka z nich poniżej.

Jedynym niezrozumiałym autem był Pontiac sprzedany za trochę ponad 2 tysiące euro. Co on tam robił? A przepraszam, to był pontiac Tran Sport SE

Ferrari F40

Sprzedany za 1 030 400 €

Ferrari 275 GTB/6C Alloy

Sprzedany za 3 416 000 €

Ferrari Testarossa (1 z 4)

Sprzedany za 117 600 €

Mercedes-Benz 300E 'AMG’

Sprzedany za 84 000 €

1945 Willys

Sprzedany za 26 880 €

BMW 635 CSi ETCC Group A

Sprzedany za 162 400 €

Ferrari 330 GT 2+2 Series II

Sprzedany za 473 000$

Jaguar D-Type 'Dla Dzieci ;)’

Sprzedany za 30 420 €

Maserati Bora 4.7

Sprzedany za 201 600 €

Pontiac Trans Sport SE

Sprzedany za 2 240 €

Ferrari 365 GTB/4 Daytona

Sprzedany za 873 600 €

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x