Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a
Klasykami.pl

25 Listopada 2017

Aukcje klasyków

Citroen

Aktualia

Citroen wystawi na sprzedaż 65 aut ze swojej kolekcji

Za dwa tygodnie (10 XII) odbędzie się wyjątkowa aukcja, która powinna zainteresować każdego kto choć trochę interesuje się francuską motoryzacją. Mowa o aukcji na której zostanie wystawione 65 samochodów marki Citroen.

Wydarzenie nie będzie jedną z wielu aukcji, których na zachodzie odbywa się całkiem sporo. Sprzedaż tych aut będzie wyjątkowa ponieważ wszystkie pojazdy zostaną wystawione przez markę Citroen. Firma magazynuje ponad 400 samochodów w konserwatorium Citroena, niedaleko Paryża. Ze względu na przeprowadzkę firma wyprzeda 65 pojazdów ze swojej kolekcji. Prawie wszystkie z nich mają znikome przebiegi. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to do kupienia będą przedwojenne auta, które nadają się do remontu, klasyczne pojazdy z lat 70 oraz koncepty, które przypominają pojazdy z filmów science-fiction. Pojawią się także wersje rajdowe aut klasycznych oraz współczesnych.

 

 

Lista aut jest naprawdę urozmaicona. Do kupienia będą między innymi, Citroen Xenia 1980r, wyceniona na 15 000 – 25 000 €, Model GS, który przejechał 251km. Z dziwacznych konceptów oprócz Xenia, będzie można kupić model ECO 2000 SL 10 z 1984 – typowa wizja przyszłości z lat 80 ;). Dla osób szukających czegoś bardziej normalnego lub nowszego będą modele Citroen XM z 2000 roku. Przejechał trochę ponad 30 tysięcy kilometrów. Ze współczesnych aut z niskim przebiegiem warto też wspomnieć o modelu C8. Na liczniku ma raptem 1789km.

Wszystkie eksponaty to różne etapy historii Citroena. Szacunkowe ceny wahają się od tysiąca do dwudziestu tysięcy euro. Pełny katalog możecie zobaczyć pod linkiem poniżej.

Katalog przygotowany do aukcji: http://flipbooks.pdfanimate.com/books/plhs/#p=1

 

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x