Klasykami.pl

5 Grudnia 2018

RM Sotheby’s

Techno-Classica Essen

140 youngtimerów

Kolekcja licząca 140 youngtimerów zostanie wystawiona na sprzedaż na aukcjach RM Sotheby’s w przyszłym roku.

Dokładnie wczoraj dom aukcyjny RM Sotheby’s, czyli jeden z najważniejszych oraz największych domów aukcyjnych specjalizujących się między innymi w licytacjach klasyków, ogłosił, że w przyszłym roku na sprzedaż trafi jedna kolekcja licząca 140 aut. Można ją opisać dwoma słowami: „mocne youngtimery”.

Nad aukcją z pewnością jeszcze się pochylimy w niedalekiej przyszłości, ale jeśli znalazłby się szalony człowiek, który chciałby całą kolekcję zabrać ze sobą do domu, musiałby wziąć udział w czterech różnych aukcjach. Samochody trafią na licytacje, które odbędą się w: Paryżu, Amelia Island, Fort Lauderdale oraz w Essen, gdzie będzie najwięcej aut z kolekcji.

Największą część kolekcji stanowią samochody marki Mercedes-Benz, których będziemy mieli 34 egzemplarze. Niektóre z nich to indywidualne wersje AMG, których na próżno szukać w ogłoszeniach. Mamy również 27 sztuk BMW, 12 Rolls-Royce’ów lub 8 klasyków marki Porsche. Dla rządnych innych (mniej niemieckich) marek do wyboru będzie Lotus lub Lamborghini. A jeśli chcielibyśmy coś bardziej egzotycznego z kraju kwitnącej wiśni? Proszę bardzo! Do wyboru będzie Toyota, Acura, Nissan, Mazda lub Mitshubishi.

Warto jeszcze raz wspomnieć, że większość kolekcji zostanie zlicytowana w Essen podczas Techno-Classica Essen. Jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu europejskich imprez i życzę Wam, abyście zaplanowali sobie na przyszły rok wyjazd na tę imprezę. A do kolekcji jeszcze wrócimy i opiszemy kilka oferowanych modeli.

Artykuły

Warsaw Oldtimer Show 2019

Klasykami.pl9 czerwca 2018Kolejna edycja jednych z najpopularniejszych targów klasycznej motoryzacji za nami. Nadarzyn zapraszał wszystkich informując o wystawie ponad 1500 aut. Nie wiem czy to prawda, bo ich nie policzyłem, ale jeśli tak było, to w ogóle tego nie...

Mercedes 500E Rowana Atkinsona na sprzedaż. Drugie podejście!

 klasykami.pl20 Maja 2018Mercedes-Benz W124 500E Rowan Atkinson Mercedes 500E Rowana Atkinsona na sprzedaż. Drugie podejście!Dokładnie 25 maja na aukcję w Wielkiej Brytanii trafi Mercedes-Benz 500E z 1991 roku. Nic w tym ekscytującego, ale ciekawostką jest fakt, że...