Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Klasykami.pl

5 Grudnia 2018

RM Sotheby’s

Techno-Classica Essen

140 youngtimerów

Kolekcja licząca 140 youngtimerów zostanie wystawiona na sprzedaż na aukcjach RM Sotheby’s w przyszłym roku.

Dokładnie wczoraj dom aukcyjny RM Sotheby’s, czyli jeden z najważniejszych oraz największych domów aukcyjnych specjalizujących się między innymi w licytacjach klasyków, ogłosił, że w przyszłym roku na sprzedaż trafi jedna kolekcja licząca 140 aut. Można ją opisać dwoma słowami: „mocne youngtimery”.

Nad aukcją z pewnością jeszcze się pochylimy w niedalekiej przyszłości, ale jeśli znalazłby się szalony człowiek, który chciałby całą kolekcję zabrać ze sobą do domu, musiałby wziąć udział w czterech różnych aukcjach. Samochody trafią na licytacje, które odbędą się w: Paryżu, Amelia Island, Fort Lauderdale oraz w Essen, gdzie będzie najwięcej aut z kolekcji.

Największą część kolekcji stanowią samochody marki Mercedes-Benz, których będziemy mieli 34 egzemplarze. Niektóre z nich to indywidualne wersje AMG, których na próżno szukać w ogłoszeniach. Mamy również 27 sztuk BMW, 12 Rolls-Royce’ów lub 8 klasyków marki Porsche. Dla rządnych innych (mniej niemieckich) marek do wyboru będzie Lotus lub Lamborghini. A jeśli chcielibyśmy coś bardziej egzotycznego z kraju kwitnącej wiśni? Proszę bardzo! Do wyboru będzie Toyota, Acura, Nissan, Mazda lub Mitshubishi.

Warto jeszcze raz wspomnieć, że większość kolekcji zostanie zlicytowana w Essen podczas Techno-Classica Essen. Jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu europejskich imprez i życzę Wam, abyście zaplanowali sobie na przyszły rok wyjazd na tę imprezę. A do kolekcji jeszcze wrócimy i opiszemy kilka oferowanych modeli.

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x