Klasykami.pl

5 Grudnia 2018

RM Sotheby’s

Techno-Classica Essen

140 youngtimerów

Kolekcja licząca 140 youngtimerów zostanie wystawiona na sprzedaż na aukcjach RM Sotheby’s w przyszłym roku.

Dokładnie wczoraj dom aukcyjny RM Sotheby’s, czyli jeden z najważniejszych oraz największych domów aukcyjnych specjalizujących się między innymi w licytacjach klasyków, ogłosił, że w przyszłym roku na sprzedaż trafi jedna kolekcja licząca 140 aut. Można ją opisać dwoma słowami: „mocne youngtimery”.

Nad aukcją z pewnością jeszcze się pochylimy w niedalekiej przyszłości, ale jeśli znalazłby się szalony człowiek, który chciałby całą kolekcję zabrać ze sobą do domu, musiałby wziąć udział w czterech różnych aukcjach. Samochody trafią na licytacje, które odbędą się w: Paryżu, Amelia Island, Fort Lauderdale oraz w Essen, gdzie będzie najwięcej aut z kolekcji.

Największą część kolekcji stanowią samochody marki Mercedes-Benz, których będziemy mieli 34 egzemplarze. Niektóre z nich to indywidualne wersje AMG, których na próżno szukać w ogłoszeniach. Mamy również 27 sztuk BMW, 12 Rolls-Royce’ów lub 8 klasyków marki Porsche. Dla rządnych innych (mniej niemieckich) marek do wyboru będzie Lotus lub Lamborghini. A jeśli chcielibyśmy coś bardziej egzotycznego z kraju kwitnącej wiśni? Proszę bardzo! Do wyboru będzie Toyota, Acura, Nissan, Mazda lub Mitshubishi.

Warto jeszcze raz wspomnieć, że większość kolekcji zostanie zlicytowana w Essen podczas Techno-Classica Essen. Jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu europejskich imprez i życzę Wam, abyście zaplanowali sobie na przyszły rok wyjazd na tę imprezę. A do kolekcji jeszcze wrócimy i opiszemy kilka oferowanych modeli.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...