Klasykami.pl

8 października 2019

Audi Quattro Spyder, koncept o którym niewielu pamięta.

Jest jednym z tych konceptów, o których myślimy „przecież, to mogło się udać”. I rzeczywiście, aby Quattro Spyder wszedł do produkcji, wiele nie brakowało. Oczywiście do wszystkiego musieli wsadzić swój poprawny nos niemieccy księgowi i cały pomysł szlag trafił!

W pełni sprawny prototyp został zaprezentowany w 1991 roku, na targach we Frankfurcie i tak naprawdę, nawet dzisiaj Audi z centralnie umieszczonym silnikiem wygląda rewelacyjnie.

Auto można by porównać do modelu TT lub nawet zaryzykować i wspomnieć R8. Oba te modele zawdzięczają Quattro Spyder naprawdę sporo. Dzięki zastosowaniu aluminium w konstrukcji samochodu, ważył 1100 kg. Gdyby użyto stali, samochód byłby cięższy o około 30%.

Z ciekawostek można wspomnieć o przezroczystym dachu, który można było zdjąć. Dzisiaj taki dach to żadna rewelacja, ale wtedy był to odważny pomysł, choć oczywiście już wcześniej takie rozwiązania już się pojawiały.

W Quattro Spyder zamontowano V6 o pojemności 2,8 litrów i mocy 174KM. Całość była połączona z pięciostopniową skrzynią biegów. Moc była przenoszona na wszystkie koła (w końcu to Quattro). Samochód spodobał się, ale niestety był nieopłacalnym projektem dla marki z Ingolstadt. Łącznie wyprodukowano dwa jeżdżące prototypy.

Tagi: audi / concept / prototyp

Dołącz do dyskusji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuły

Beetle sphere, czyli co można zrobić z Garbusem

Beetle sphere, czyli co można zrobić z Garbusem

klasykami.pl 12 stycznia 2021Dziś kilka słów o interesujących dziełach sztuki, a mianowicie o samochodach VW skompresowanych w idealne kule i sześciany. Autorem tego pomysłu jest Ichwan Noor - indonezyjski artysta urodzony w 1963 roku. Od 2011 roku stworzył całą serię...

Françoise Sagan i jej motoryzacyjne szaleństwa

Françoise Sagan i jej motoryzacyjne szaleństwa

klasykami.pl 8 listopada 2020 Znacie hasło „Pieniądze szczęścia nie dają, ale wolę płakać w Jaguarze niż w autobusie”? Dziś kilka słów o autorce tych słów – Françoise Sagan i jej motoryzacyjnych szaleństwach W słowniku tej francuskiej pisarki jednym z ulubionych słów...

Alfa Romeo Berlina Aerodinamica Tecnica. Sprzedane!

Alfa Romeo Berlina Aerodinamica Tecnica. Sprzedane!

klasykami.pl 03 listopada 2020Alfa Romeo Berlina Aerodinamica Tecnica! Piękna nazwa, idealna na dzieła sztuki motoryzacyjnej, bo chyba tak można określić niektóre pojazdy tworzone na deskach kreślarskich projektantów nie bojących się odważnych pomysłów oraz wyzwań....

0 0 vote
Article Rating