Klasykami.pl

8 października 2019

Audi Quattro Spyder, koncept o którym niewielu pamięta.

Jest jednym z tych konceptów, o których myślimy „przecież, to mogło się udać”. I rzeczywiście, aby Quattro Spyder wszedł do produkcji, wiele nie brakowało. Oczywiście do wszystkiego musieli wsadzić swój poprawny nos niemieccy księgowi i cały pomysł szlag trafił!

W pełni sprawny prototyp został zaprezentowany w 1991 roku, na targach we Frankfurcie i tak naprawdę, nawet dzisiaj Audi z centralnie umieszczonym silnikiem wygląda rewelacyjnie.

Auto można by porównać do modelu TT lub nawet zaryzykować i wspomnieć R8. Oba te modele zawdzięczają Quattro Spyder naprawdę sporo. Dzięki zastosowaniu aluminium w konstrukcji samochodu, ważył 1100 kg. Gdyby użyto stali, samochód byłby cięższy o około 30%.

Z ciekawostek można wspomnieć o przezroczystym dachu, który można było zdjąć. Dzisiaj taki dach to żadna rewelacja, ale wtedy był to odważny pomysł, choć oczywiście już wcześniej takie rozwiązania już się pojawiały.

W Quattro Spyder zamontowano V6 o pojemności 2,8 litrów i mocy 174KM. Całość była połączona z pięciostopniową skrzynią biegów. Moc była przenoszona na wszystkie koła (w końcu to Quattro). Samochód spodobał się, ale niestety był nieopłacalnym projektem dla marki z Ingolstadt. Łącznie wyprodukowano dwa jeżdżące prototypy.

Tagi: audi / concept / prototyp

Dołącz do dyskusji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuły

Porsche 917 K z 1970 roku z filmu „Le Mans” wystawione na aukcję

Porsche 917 K z 1970 roku z filmu „Le Mans” wystawione na aukcję

klasykami.pl 12 lipca 2021Film „Le Mans” z 1970 roku pamiętacie? Jeśli nie, to spokojnie, bo nie był dziełem sztuki, ale tak sobie myślę, że warto go obejrzeć. Po pierwsze, mamy tam Steve'a McQueena. Po drugie, mamy tam sporo materiału, w którym pokazane są wyścigi na...

0 0 votes
Article Rating