Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Rozpoczęcie sezonu "Bydgoskie Klasyki Nocą"

klasykami.pl
15 maja, 2022

Sezon letni rozpoczęty! Tym samym w wielu miastach mamy „rozpoczęcia” sezonu na spotkania klasyków. W Bydgoszczy nie było inaczej i dzięki temu pod lodowiskiem Torbyd można było ustrzelić kilka klasycznych maszyn.

Rozpoczęcie sezonu w Bydgoszczy było połączeniem trzech wydarzeń. Fotospot, rajd klasyków i spotkanie pod wspomnianym już lodowiskiem Torbyd. Nie jestem tam pierwszy raz, bo już w ubiegłym roku miałem okazję odwiedzić środowy spot w Bydgoszczy. Lubię tam być! W końcu jak nie lubić takich widoków.

Spotkania klasyków w Bydgoszczy to regularne wydarzenia. Dwa razy w miesiącu pasjonaci i zabytkowe auta zjeżdżają się pod adresem Toruńska 59. Harmonogram spotkań możecie znaleźć na stronie: http://bydgoskieklasyki.pl/kalendarz-spotkan/

Wracając do wydarzenia rozpoczynającego sezon na spotkania klasyków. Jeśli miałbym wybrać samochód, który skradł moje serce, to będzie ten Porszak. Piękny!

Choć, żeby nie faworyzować tylko jednego auta, to klasyków które przykuły oko, było więcej. C123, który cały czas za mną chodzi, można było oglądać w ilości dwóch sztuk. Garbusy, w tym jeden z piękną patyną, a właściwie w stanie do renowacji, której nigdy nie powinien przejść, bo w tym stanie jest jedyny w swoim rodzaju. Porsche 944, którego ubóstwiam i chętnie bym spróbował czegoś takiego. Na pewno byłoby smacznie. Dalej mieliśmy Karmanna Ghia, sporą ilość fiatów 126p albo BMW E30 M3 (sztos!). Dosyć ciekawym youngtimerem był C126 i może nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie jego czerwony lakier.

Wizyta krótka, ale treściwa. Zapewne gdybym uczestniczył od rana w imprezie klasycznych maszyn przed obiektywem byłoby ich więcej. Choć nie spędziłem tam wiele czasu, to można było wywnioskować, że frekwencja mogła zadowolić organizatorów. Mój głód na motoryzacyjne „spotowe” doznania został zaspokojony.

Jeździjcie, oglądajcie i w miarę możliwości odwiedźcie Bydgoszcz w wolnej chwili. Ja na pewno jeszcze nie raz przejadę się do Bydgoszczy i ustrzelę klasyczne maszyny.

Tagi:

Dołącz do dyskusji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuły

0 0 votes
Article Rating