Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Historia Johna DeLorean na topie. Powstał (kolejny) dokument o twórcy DMC-12. Czy warto go obejrzeć?

klasykami.pl

5 lipca 2021

Firma DeLorean Motor Company stworzyła tylko jeden model samochodu, który nazwano DMC-12. Jak na sportowy wóz, zaprojektowano go i zbudowano w ekspresowym tempie. Jeszcze szybciej firma ogłosiła upadłość, a John DeLorean znalazł się na ustach niemal wszystkich Amerykanów.

Jakiś czas temu pojawił się film „Framing John DeLorean”, o którym pisaliśmy tutaj. Pomijając wstawki z Baldwinem, to całkiem niezła pozycja, którą warto zobaczyć. Polecam ją nie tylko fanom znanej wszystkim trylogii czy też nierdzewnej stali, ale i wszystkim tym, którzy czują pociąg do motoryzacji. A warto tutaj napisać, że DeLorean, znany głównie ze swojej sprawy sądowej, którą żyła cała Ameryka i modelu DMC-12, któremu trochę brakuje do ideału, jest ważną postacią w historii amerykańskiej motoryzacji.

Kolejnym filmem o tej tematyce był fabularny „Driven”, ale oceniam go 5/10. Nie jest to twór wybitny, ale postać Deloreana się pojawia i film skupia się na aferze narkotykowej. Dla tych, którzy chcą wiedzieć, samochód pojawia się na kilka sekund i jest zepsuty.

Dosłownie kilka godzin temu Netflix wypuścił w świat trailer filmu dokumentalnego o DeLoreanie, który pojawi się 30 lipca. Choć to kolejny dokument, po obejrzeniu zwiastuna stwierdzam, że chyba warto jednak się pochylić i w wolnej chwili obejrzeć propozycję Netflixa. Oprócz samej historii twórcy DMC-12, czyli: „sukces, afera, narkotyki, sportowe samochody”, w filmie będzie można zobaczyć sporo niepublikowanych wcześniej wywiadów z bliskimi i współpracownikami DeLoreana. Ale, co ważne, uwzględniono także materiały zarejestrowane przez D.A. Pennebakera, które będą stanowiły otoczkę całości dokumentu. Ten towarzyszył DeLoreanowi, kiedy na rynku pojawiały się pierwsze samochody DMC-12.

Jestem ciekawy, jak to wszystko będzie się różnić od „Framing John DeLorean”. Dokument podzielony będzie na trzy części. Zwiastun poniżej zapowiada pierwszą część „John DeLorean: Potentat i legenda”. Mam jednak nadzieję, że w końcu ktoś zrobi porządny serial o historii twórcy DMC-12. Od dawna mówi się o takiej produkcji (czy to film czy serial), ale jak na razie, nic nie widać na horyzoncie.

Tagi: delorean

Dołącz do dyskusji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Facet zrobił coś lepszego niż inni…

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

I dlatego zrobiono z Niego zero…

Artykuły

0 0 votes
Article Rating