Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Framing John DeLorean

Nowy film dokumentalny, który ma (podobno) opowiedzieć prawdziwą historię twórcy DMC-12.

klasykami.pl

24 marca 2019

Każdy z nas zna ten samochód. W końcu był największą hollywoodzką gwiazdą na czterech kółkach. Przenosił nas w czasie i wzbudzał duże emocje. Obojętnie czy był to zachwyt, czy rozczarowanie świadomością, że nie jest to najlepszy samochód sportowy świata. Warto jednak wspomnieć, że tak, jak ciekawa jest historia samego samochodu, tak jeszcze ciekawsza jest historia jego twórcy, Johna DeLoreana. On sam kiedyś powiedział, że wiele osób chciałoby nakręcić film o jego życiu. Niewątpliwie to gotowy scenariusz, który można by rzucić na biurka największym filmowym producentom. Każdy z nich po przeczytaniu wiedziałby, że tego filmu najzwyczajniej w świecie nie da się spieprzyć, bo jeśli znacie lub czytaliście o tym człowieku, to wiecie, że ten gość nie prowadził nudnego życia.

O filmie „Framing John DeLorean” usłyszałem z jakiegoś newsa w ubiegłym roku. Mówił on o tym, że Alec Baldwin ma się wcielić w DeLoreana. Już wtedy było powiedziane, że nie będzie to zwykły film, a raczej coś w stylu dokumentu – połączenie archiwalnych materiałów z wypowiedziami ludzi, którzy znali DeLoreana wraz z nowo nakręconymi „wstawkami”. Producent filmu, Tamir Ardon, pracował nad filmem podobno aż 15 lat, a z samym Johnem DeLoreanem zaprzyjaźnił się pod koniec jego życia. Zna rodzinę DeLoreana i jak sam mówi, ma to być prawdziwa historia trzymająca się faktów. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun, który robi całkiem pozytywne wrażenie.

Osobiście jako wielki fan DeLoreana, czekam na ten film. Czy i kiedy będziemy mogli go obejrzeć w Polsce tego nie wiadomo, ale produkcja swój pierwszy pokaz będzie miała pod koniec kwietnia na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Oficjalna premiera filmu przypada na 7 czerwca.

Warto dodać, że kilka miesięcy temu swoją premierę miał film Driven, który również opowiada po części o życiu Deloreana, ale skupia się wyłącznie na ciemnej stronie życia głównego bohatera, który był zamieszany w handel narkotykami. Myślę, że „Framing John Delorean” będzie ciekawszą pozycją dla wszystkich miłośników motoryzacji 🙂

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x