Klasykami.pl

17 Maja 2016

Auto Nostalgia

Relacje z Imprez

Warto odwiedzić

Auto Nostalgia 2016

Jedna z tych imprez, która wpisała się w kalendarz na dobre. W dniach 13-15.05 miała miejsce już szósta edycja Auto Nostalgii. Byłem i zobaczyłem na żywo.

Pierwszy raz na Auto Nostalgie trafiłem rok temu. Było co oglądać i wychodziłem z uśmiechem na twarzy. Czy teraz moje zadowolenie było takie same jak rok temu? Bez zająknięcia odpowiem: Oczywiście. Impreza jak co roku odbywa się w halach targowych przy ulicy Marsa. Do Warszawy mam jakieś 2 godziny jazdy i jestem zatwardziałym przeciwnikiem nawigacji, która ciągle ma coś do powiedzenia. Nie wiem czemu tak jest, po prostu. Specjalnie na wyjazd wypisałem sobie karteczki gdzie mam skręcić, w jaki numer drogi itd. Czemu o tym piszę? A no bo tych karteczek zapomniałem, a na imprezę trafiłem na czuja za pierwszym razem. To tak słowem wstępu o tym, że na Auto Nostalgie prowadziły wszystkie drogi i dojechać tam można z zamkniętymi oczami. Ale do rzeczy! Aha, system karteczek jest najgłupszym pomysłem na „manualną nawigacje” – kupcie sobie mapę.

Pierwsze co rzuca mi się w oczy będąc już w środku hali to spora frekwencja wśród odwiedzających. Organizatorzy mogą się cieszyć, ludzie z aparatami mniej. To ciekawe ponieważ kiedy widziałem z daleka dane auto, które postanowiłem ustrzelić, nagle przed obiektywem pojawiała się trójka oglądających. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem. Kiedy wychodziłem kolejka do kasy zrobiła się pokaźna. Ale zanim jeszcze wyjdę i zaproszę do oglądania zdjęć, napiszę co można było zobaczyć.

Mercedes pokazał historię klasy E. Nowy model, który swoją premierę miał kilka miesięcy temu był prezentowany wśród zabytkowych odpowiedników tej klasy. Rok temu Porsche przygotowało coś wyjątkowego – prototypy, które były prawdziwymi perełkami targów. W tym roku organizatorzy również się postarali. Przygotowano wystawę, która pokazywała historię modelu 911 RS. Na tę okazję sprowadzono kilka eksponatów (to dobre określenie) z muzeum Porsche z Zuffenhausen. Auta zrobiły na mnie wrażenie choć wielkim fanem tej marki nie jestem. Ciekawostką jaką można było zobaczyć na Auto Nostalgii były modele aut w skali 1:1 wykonane ze stali. Fajny, oryginalny pomysł. Nie wiem ile to kosztuje i czy w ogóle można to kupić (mogłem spytać, prawda?) ale wystawę zorganizowała Gallery Of Steel Figures: FanPage. W drugiej części targów, można było obejrzeć Mustangi z drugiej serii: jeden do remontu natomiast drugi w identycznym kolorze już po. Ciekawy kontrast, który pokazuje ile pracy oraz wysiłku kosztuje doprowadzenie takiego auta do stanu idealnego. No właśnie… Na Auto Nostalgii było kilka firm, które zajmują się renowacją i muszę przyznać, że ich stoiska były tymi najciekawszymi. Rzadko kiedy mamy okazję zobaczyć auta obok siebie a) jak ze stodoły b) w trakcie renowacji z pięknie położonym lakierem ale „do poskładania” c) ideolo, że mucha nie siada. Widać, że firmy podchodzą serio do prezentacji swojej działalności i próbują to robić z jak najlepszym rezultatem. Myślę, że dobrze im to wychodzi.

Podsumowując: Auto Nostalgia niezdziadziała, nieobrosła kurzem oraz nie ma tendencji spadkowej. To już szósta edycja i z każdym rokiem organizatorzy będą musieli się nagimnastykować aby kolejna i kolejna edycja była ciekawsza i wnosiła coś nowego. Czy za rok odwiedzę targi? Myślę, że tak. W końcu Auto Nostalgia to jedyna taka impreza w Polsce!

Zdjęcia poniżej, miłego oglądania 🙂

 

 

Artykuły

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x