Klasykami.pl
16 Maja 2016
Mercedes-Benz

Zlot w Toruniu

Relacje z Imprez

Toruń stolicą Mercedesów

Gwiazdy zjechały do Torunia! W dniach 13-15 maja odbył się IX Zlot Mercedes-Benz organizowany przez Mercedes Toruń Club. W Piątek auta odwiedziły Chełmno natomiast ja imprezę odwiedziłem w Sobotę, czyli w kulminacyjnym dniu zlotu, pod Motoareną w Toruniu. Impreza była adresowana do właścicieli starych jak i nowych aut ale z racji tego, że znajdujemy się na stronie klasykami.pl, skupiłem się na tych klasycznych Mercedesach, które brały udział w zlocie. Warto jednak dopowiedzieć, że wszystkich aut, które wzięły udział w imprezie było ponad 200. Dokładnej liczby nie znam ale w Sobotę było (podobno) około 230aut. Liczba, która może cieszyć fanów marki, czyli także mnie. Cieszyć mógł również fakt, że w wydarzeniu brało udział sporo youngtimerów z gwiazdą na masce. Kilka W123, ogromna liczba W124 ale również naprawdę ładne modele 126 SEC. Było co oglądać.

W czasie kiedy fotografowałem auta pod Motoareną, na torze kartingowym odbywała się jazda na czas. Każdy mógł spróbować swoich sił lub po prostu powariować na torze czego na zwykłej drodze robić nie można. Tak przy okazji, komuś taksówkę?

 

IMG_3715

 

Ku mojej uciesze na zlocie pojawiło się W123 Kombi, a może bardziej S123. Jak zwał tak zwał – jestem wielkim fanem tego auta. Szkoda, że tak rzadko ten model pojawia się na jakiejkolwiek imprezie. Wśród wszędzie panujących Sedanów, kombi jest jak na lekarstwo. Niestety kiedyś w odległych czasach był „sprzętem budowlanym”.

Jeśli już piszę o Beczce, warto wspomnieć o Coupe, które także zaszczyciło swoją obecnością. Wśród nich, mega obniżonym C123, które niemalże szura po ziemi. W takim wydaniu to zupełnie inne auto i jazda nim musi być sporym wyzwaniem. Oglądając dalej można było spotkać model W140. Już jakiś czas temu wjechał na scenę youngtimerów i będzie obecny coraz częściej na imprezach związanych z klasyczną motoryzacją. Podczas prób na torze także on się pojawił aby chociaż na chwilę sprawdzić się w roli wyścigówki. Na torze bardzo dobrze było widać jego gabaryty oraz masywność ale jak to Mercedes, potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji.

Zloty Mercedesa w Toruniu to już cykliczne imprezy i jeśli będzie taka możliwość na kolejną również się wybiorę. Fotki z Soboty poniżej, jak pisałem – głównie starocie, czyli the best from the best!

Artykuły

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x