Klasykami.pl

24 Kwietnia 2016

Rozpoczęcie sezonu

Youngtimer Warsaw

Relacje z Imprez

Youngtimer Warsaw: sezon rozpoczęty

Myślę, że wiele osób czekało właśnie na TO rozpoczęcie sezonu. Oficjalnie Youngtimer Warsaw rozpoczął sezon na cykliczne spotkania klasyków. 23 kwietnia w miejscu tak ważnym dla naszej polskiej motoryzacji bo na torze FSO, spotkały się warszawskie young oraz oldtimery ale i nie tylko. Zabytki zjechały również z dalszych miejsc, a wszystkich załóg organizatorzy naliczyli 560 aut. Dużo? Myślę, że tak ale warto wspomnieć, że była dosyć spora rotacja samochodów i aby zobaczyć je wszystkie, trzeba byłoby spędzić cały dzień na imprezie. Kiedy już opuszczałem miejsce zlotu, żałowałem bardzo bo w tym momencie wjeżdżał Triumph TR6, którego z chęcią bym obejrzał z bliska. Jednakże o której godzinie byście nie byli, nikt nie mógł żałować z wpisania tego wydarzenia w swój sobotni grafik. Największa liczba to oczywiście… Mercedesy. Mocna flota Mercedesów W126 dała szansę na zobaczenie nie jednej wersji tego (chyba) najlepszego auta z gwiazdą na masce. Jeśli Tor Żerań to i duża liczba Maluchów, Polonezów oraz 125p, w tym również limuzyna wykonana na bazie Dużego Fiata. Pojawiło się również sporo Peugeot’ów 205, który coraz bardziej mi się podoba. Dla zainteresowanych tym modelem w dobrym stanie, ogłoszeń jak na lekarstwo.

 

Reklama

 

To co można było zobaczyć w sobotnie popołudnie, możecie obejrzeć na zdjęciach poniżej bo klasyki nie ograniczały się tylko i wyłącznie do tych kilku wymienionych, najpopularniejszych. Warto było odwiedzić imprezę ze względu na auta ale również ze względu na samo miejsce, którego niestety dni raczej są już policzone. Zobaczyć to co z toru zostało, chociaż na godzinę lub dwie, było czymś co utkwi mi w pamięci na długi czas. Ustawienie aut na pochylonym łuku toru było super pomysłem.

Oficjalne cykliczne spotkania Youngtimer Warsaw rozpoczęte. Jak wyczytałem w najbliższą środę takie spotkanie odbędzie się pod stadionem narodowym. Za to już za tydzień rozpoczęcie sezonu będzie miało miejsce w Toruniu. Mam nadzieję, że Wasze auta nie zaspały i już dawno wybudziły się z zimowego snu. 

Artykuły

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x