Klasykami.pl
11 Kwietnia 2016
Rozpoczęcie sezonu

Relacje z Imprez

Gdańsk-Gdynia-Sopot

Otwarcie Sezonu w Trójmieście 2016

Od jakiegoś czasu w każdym większym mieście, a i czasm mniejszym, mamy rozpoczęcie sezonu na klasyczne spoty, zloty itp. Początkowo małe spotkania miłośników starej motoryzacji przerodziły się w duże wydarzenia, które warto odwiedzać i śledzić. Jedna z takich imprez właśnie odbyła się w Gdańsku – oficjalne rozpoczęcie za nami! Parking pod stadionem „Energa” zamienił się w klimatyczno-klasyczne miejsce gdzie obecność każdego miłośnika starej motoryzacji była obowiązkowa. Zanim jednak trafiłem pod stadion co w moim wykonaniu okazało się kłopotliwe, po drodze mijałem kilka zabytkowych aut. Jeszcze za miastem spotkałem W126 w wersji amerykańskiej, którego później mogłem obejrzeć podczas imprezy. Dalej było BMW 1802, które dojrzałem z daleka gdzieś w centrum. Jak trafiłem pod stadion? Trzymałem się na ogonie amerykańskich krążowników co do najłatwiejszych zadań nie należało. Później już było jak z górki bo im bliżej PGE Areny tym więcej klasycznych aut na drodze.

Pierwsze co rzuciło się w oczy to ogromna, a tak serio przeogromna frekwencja jak na takie wydarzenie. Organizatorzy podają liczbę ponad 600 samochodów, które rozpoczęły razem sezon. Rzeczywiście liczba aut mnie osobiście mile zaskoczyła. Czego tam nie było! Spokojnie mogę napisać, że pojawiły się zabytki z każdego zakątka ziemi. No może przesadziłem, ale przedstawiciel każdej popularnej marki ze świata klasyków był obecny. Zaczynając od długich, szerokich amerykańców, jak chociażby limuzyna Cadillaca, kończąc na małych Mazdach.

Mercedesy, mercedesy i jeszcze raz…

Najwięcej, co nie może dziwić, było aut z gwiazdą na masce. Najpopularniejsze klasyki w naszym kraju. Moją szczególną uwagę zwrócił niebieski W126 z welurową tapicerką, przepiękne C123 z beżowym wnętrzem oraz kapitalnym zielonym lakierze, pochodzący z I serii produkcji. Chyba kiedyś jeździł po Kołobrzegu. Były również W124, które są już pełnoprawnymi youngtimerami – już klasyk ale na taksówkach jeszcze jeździ. Chyba się nie pomylę jeśli napiszę, że to będzie ostatni Mercedes na długie lata, który przechodzi pomału do świata zabytków. Nie wyobrażam sobie, że za jakiś czas W210 wjedzie na klasyczny spot.

 

Wszyscy na moment odwrócili uwagę od aut i skierowali oczy na skoczka. Od razu przypomniała mi się historia jak to w Stanach, ktoś stał na dachu i chciał skoczyć. Negocjator wszelkimi metodami próbował go odwieść od tego planu na co tłum krzyczał: SKACZ!

 

Co zwróciło moją uwagę oprócz frekwencji? Atmosfera! Wiadomo, że kupka ludzi, którzy mają zajawkę w tym samym temacie zawsze się dogada i będzie super spotkanie, ale nie zawsze czuć dobrą, fajną atmosferę. Tutaj było naprawdę pozytywnie. Food Trucki – nieodłączna część takich wydarzeń – cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ludzie rozmawiali o motoryzacji, robili zdjęcia, żartowali – myślę, że nikt nie żałuje tak spędzonej niedzieli. Naprawdę udane rozpoczęcie i co ważne udana od strony organizacyjnej co od razu można było zauważyć. Żeby już tak nie słodzić cały czas, jedno co mogło być lepsze to pogoda. Było słonecznie to jednak zimno i wietrznie, choć ja po chwili wpadłem w motoryzacyjny amok oglądania i strzelania fotek. A co mi się udało uwiecznić, możecie zobaczyć poniżej w galerii.

 

I takie rzeczy mi się bardzo podobają!

Jak dobrze pamiętam, 23 kwietnia sezon rozpocznie Warszawa dalej Toruń (30.04). Później pozostaje sezonowe szaleństwo na klasyczną motoryzacje możliwie jak najczęściej.

Artykuły

0 0 vote
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x