Klasykami.pl

25 Czerwca 2016

Mercedes-Benz

Relacje z Imprez

Zlot

Mercedesem po Wiśle: to już trzynasta edycja

Niewiele jest imprez w Polsce, które mogą poszczycić się XIII edycją. Mercedesem po Wiśle jest wydarzeniem, które łączy entuzjastów jednej marki nieprzerwanie od 2004 roku. Jeśli mówimy o imprezie, która w kalendarzu jest na stałe od 12 lat, można śmiało powiedzieć: to się udaje! Mercedesem po Wiśle to impreza obowiązkowa dla każdego fana marki.

XIII edycja odbyła się 18-19 czerwca. Na rynek przed ratuszem w Płocku zjechało około 90 samochodów. Wśród licznie uczestniczących modeli W107 czy też W126, można było oglądać takie perły jak 300D Adenauer, wyprodukowany w 1959 roku, W136 z 1936 roku oraz 280SE z 1969 – jak wyczytałem, ten konkretny egzemplarz wyprodukowano w zaledwie 1390 sztuk. Gościem specjalnym zlotu był Marcin Dorociński, który przyjechał na zlot Mercedesem W126 560SEC. Ładny egzemplarz z bogatym wyposażeniem. Dodając do tego lakier o bordowym odcieniu i jasne wnętrze, mógłbym ten samochód oglądać z każdej strony naprawdę długi czas.

Sporym zainteresowaniem cieszył się model W114 z silnikiem M110, który na zewnątrz odrapany, za to w środku wykonany z należytą perfekcją. Auto miałem okazję obejrzeć na ubiegłorocznej edycji Auto Nostalgii. Obniżona sto czternastka wyglądająca jak nieszczęście ze złomu, była czymś wyjątkowym i wartym uwagi. Nic dziwnego, że przykuwała uwagę niejednej osoby.

Drugi dzień zlotu to już obecność wszystkich załóg w Pałacu w Sannikach. Tam odbyła się prezentacja w plenerze i z pewnością w takim miejscu jak Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina, gwiazdy na czterech kółkach wyglądały zjawiskowo.

W Mercedesem po Wiśle, uczestniczy coraz więcej załóg. Kolejna edycja za rok i kto wie, może załóg będzie ponad setka. Nie wiem czy auta pomieszczą się wtedy na rynku ale Organizatorom życzę takiego problemu i oby Mercedesów było coraz więcej.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...