Klasykami.pl

25 Czerwca 2016

Mercedes-Benz

Relacje z Imprez

Zlot

Mercedesem po Wiśle: to już trzynasta edycja

Niewiele jest imprez w Polsce, które mogą poszczycić się XIII edycją. Mercedesem po Wiśle jest wydarzeniem, które łączy entuzjastów jednej marki nieprzerwanie od 2004 roku. Jeśli mówimy o imprezie, która w kalendarzu jest na stałe od 12 lat, można śmiało powiedzieć: to się udaje! Mercedesem po Wiśle to impreza obowiązkowa dla każdego fana marki.

XIII edycja odbyła się 18-19 czerwca. Na rynek przed ratuszem w Płocku zjechało około 90 samochodów. Wśród licznie uczestniczących modeli W107 czy też W126, można było oglądać takie perły jak 300D Adenauer, wyprodukowany w 1959 roku, W136 z 1936 roku oraz 280SE z 1969 – jak wyczytałem, ten konkretny egzemplarz wyprodukowano w zaledwie 1390 sztuk. Gościem specjalnym zlotu był Marcin Dorociński, który przyjechał na zlot Mercedesem W126 560SEC. Ładny egzemplarz z bogatym wyposażeniem. Dodając do tego lakier o bordowym odcieniu i jasne wnętrze, mógłbym ten samochód oglądać z każdej strony naprawdę długi czas.

Sporym zainteresowaniem cieszył się model W114 z silnikiem M110, który na zewnątrz odrapany, za to w środku wykonany z należytą perfekcją. Auto miałem okazję obejrzeć na ubiegłorocznej edycji Auto Nostalgii. Obniżona sto czternastka wyglądająca jak nieszczęście ze złomu, była czymś wyjątkowym i wartym uwagi. Nic dziwnego, że przykuwała uwagę niejednej osoby.

Drugi dzień zlotu to już obecność wszystkich załóg w Pałacu w Sannikach. Tam odbyła się prezentacja w plenerze i z pewnością w takim miejscu jak Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina, gwiazdy na czterech kółkach wyglądały zjawiskowo.

W Mercedesem po Wiśle, uczestniczy coraz więcej załóg. Kolejna edycja za rok i kto wie, może załóg będzie ponad setka. Nie wiem czy auta pomieszczą się wtedy na rynku ale Organizatorom życzę takiego problemu i oby Mercedesów było coraz więcej.

Artykuły

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x