Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Classica Mierzęcin

II edycja

klasykami.pl

26 czerwca 2017

Classica Mierzęcin odbyła się po raz drugi. Zlot, który został zorganizowany w Pałacu Mierzęcin to wydarzenie, wydaję mi się, wyższych lotów. Nie znajdziecie tutaj Mercedesów 124 lub innych taksówek z przebiegiem 25 lat. Był jeden W123 ale jego stan był imponujący. Mierzęcin skupia wokół siebie klasyki z górnej półki, a z pewnością takie ma się wrażenie.

Pałac Mierzęcin to kilkuhektarowa posiadłość z pałacem, mieszcząca się parę kilometrów od Dobiegniewa. Na terenie kompleksu znajduje się hotel oraz co warto podkreślić winnica – jedna z większych w Polsce. Przez to piękne miejsce nie można uniknąć porównań do innej imprezy – Motoclassic Wrocław – która odbywa się co roku w Zamku Topacz. Oba zloty są bardzo podobne do siebie, jednakże jeśli byliście w Mierzęcinie oraz we Wrocławiu to zgodzicie się chyba, że dużym błędem byłoby powiedzieć, że są one takie same. Classica to wydarzenie mniejsza oraz bardziej kameralne ale pamiętajmy, że to dopiero druga edycja. Będąc na zlocie można zauważyć, że znajdujemy się w pięknym regionie Polski ale jest to wieś zabita dechami – na Motoclassic można dojechać autobusem miejskim z Wrocławia. Między innymi dlatego uważam, że obie te imprezy zawsze będą się od siebie różniły i to jest duży plus. No bo po co dwa takie same święta prawdziwej motoryzacji?

O tym co można było zobaczyć za dużo rozpisywać się nie będę. Napiszę tylko, że było naprawdę wyjątkowo i “na bogato”. Zobaczcie zdjęcia i oceńcie sami.

Classica Mierzęcin to świeżynka w kalendarzu i warta odwiedzenia w przyszłych latach. Niestety na piechotę nie pójdziecie, a i pociągiem będzie problem ale warto wsiąść w auto i przejechać trochę kilometrów aby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu. Cieszyłbym się gdyby za rok było więcej aut, choć nie piszę tego bo jestem niezadowolony z tegorocznej frekwencji. Nie, nie. Zwyczajnie w obiekcie pomieści się znacznie więcej i czekam na moment kiedy załogi będą musiały rozstawiać namioty z powodu braku wolnych pokoi w hotelu.

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x