Klasykami.pl

19 Czerwca 2016

Zlot zabytków

Relacje z Imprez

Koszalin

I zlot pojazdów zabytkowych w Koszalinie

Dokładnie tydzień temu, 12 czerwca, odbył się I zlot zabytkowych aut w Koszalinie. Wszystko działo się na jednym z najciekawszych torów kartingowych w Polsce. Załóg było 30 i myślę, że taki wynik na początek jest całkiem niezły – maksymalna liczba załóg jaką organizatorzy przewidzieli to 40 aut. Jednakże ku zadowoleniu wszystkich w miejscu imprezy pojawiły się również inne klasyki nie biorące udziału w zlocie. Jeśli miałbym strzelać – razem mogło być około 50 aut.

Osobiście niespecjalnie wbiłem się czasowo w imprezę ponieważ odwiedziłem ją już na końcówce – plus taki, że mogłem wykonać fotkę wszystkich uczestników zlotu pozujących razem przed aparatami. Aby zobaczyć więcej zdjęć, zachęcam do odwiedzenia FanPage’a klasycznykoszalin (kliknij tutaj).

Na imprezę złożyło się kilka konkurencji jak np. jazda między pachołkami bądź jazda na czas po torze kartingowym. Zwycięzcą w tej ostatniej konkurencji było BMW E24 prowadzone przez Pana Marka – auto gościło na klasykami.pl w ubiegłym roku. Jednak jak zauważycie na zdjęciach, sporo aut było prezentowanych w dziale „Klasyk w Obiektywie”. Dla mnie było czymś wyjątkowym zobaczyć je wszystkie raz jeszcze i z pewnością nie ostatni. Jazda na czas to nie była jedyna konkurencja w której auto mogło zostać nagrodzone. Między innymi pojawiło się wyróżnienie dla załogi, która musiała przebyć najdłuższą drogę na zlot oraz wręczono „Puchar Prezydenta Miasta Koszalina na Najlepszy Klasyk 2016r”, okazał się nim Renault 4 z 78r.

Mam nadzieję, że impreza będzie się odbywać cyklicznie i z czasem wpisze się w kalendarz ogólnokrajowych, większych zlotów. Chciałbym tego ponieważ w tej części naszego pięknego kraju, brakuje większej imprezy związanej z klasyczną motoryzacją. Mógłbym rzec – mocnego akcentu! Sądzę, że w tym wydarzeniu jest duży potencjał i trzymam kciuki za kolejne edycje :).

 

IMG_4822

 

 

Artykuły

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x