Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

 

Klasykami.pl

24 Sierpnia 2018

Mercedes-Benz

Gullwing

Newsy

250 000€ za zwrot skradzionego Mercedesa 300SL.

Podobno takich aut się nie kradnie ale jak widać, to nie prawda. Samochód był podobno zaparkowany przed hotelem i według fotografa Remi Dargegena (swoją drogą, naprawdę świetnego fotografika), jedyny w swoim rodzaju 300SL Gullwing przepadł! Teraz właściciel oferuje nagrodę za zwrócenie auta.

Wszystko miało się rozegrać na hotelowym parkingu, niedaleko toru Nurburgring. To właśnie stamtąd samochód miał zostać skradziony w nocy 11 sierpnia. W198 miał wziąć udział w imprezie Oldtimer Grand Prix. Samochód tylko dlatego nie stanął w garażu na noc, bo już nie było miejsca. Co za pech!

Klasyk nadal nie został odnaleziony, a złodzieje pozostają nieuchwytni. Tak wyjątkowy samochód, jakim jest 300SL, będzie ciężko sprzedać, ale raczej nikt nie będzie próbował tego zrobić. Jeśli miałbym wejść na chwilę w umysł złodzieja dzieł sztuki, bo tym jest Gullwing, to najrozsądniej byłoby go sprzedać na części. Innymi słowy, serce właściciela na tę myśl krwawi. Myślę, że nie tylko jemu, ponieważ samochód jest jeszcze bardziej wyjątkowy od „zwykłych” Gullwingów. W oryginale samochód był grafitowy i posiadał czerwone wnętrze. Jako nowy trafił do USA poprzez salon Maxa Hoffmana. Lekkie modyfikacje zostały wprowadzone dopiero w 1999 roku. Samochód przemalowano, a we wnętrzu do wykończenia zastosowano strusią skórę. Na otwieranych do góry drzwiach wykonano „bąble”, które mają poprawić komfort podróżnych ze względu na nisko poprowadzoną linię dachu. Silnik to oryginał za to zmieniono zbiornik paliwa na aluminiowy oraz zastosowano sportowe zawieszenie.

Co by nie mówić, ten wóz wygląda obłędnie i jest wyjątkowym klasykiem. Koniec z rozczulaniem i poszukiwaniem synonimów do słowa „fajne”. Napiszemy tylko jedno: niech się znajdzie jak najszybciej i nie rozkręcajcie tego Merca!

Więcej zdjęć samochodu możecie zobaczyć tutaj: https://bit.ly/2wp01Un

Zdjęcia: Remi Dargegen

Artykuły