Warsaw Oldtimer Show 2019

Kolejna edycja targów w Nadarzynie

Klasykami.pl

9 czerwca 2018

Kolejna edycja jednych z najpopularniejszych targów klasycznej motoryzacji za nami. Nadarzyn zapraszał wszystkich informując o wystawie ponad 1500 aut. Nie wiem czy to prawda, bo ich nie policzyłem, ale jeśli tak było, to w ogóle tego nie odczułem.

Oldtimer Warsaw Show na początku kariery wsławiło się tym, że było organizowane w tym samym czasie, co Auto Nostalgia. Afera na całego, później ucichło i Nostalgia gdzieś tam się przesunęła i dalej trwa (no i dobrze). Ostatni raz w Nadarzynie byłem dwa lata temu, zrobiłem masę zdjęć, można to zobaczyć tutaj w starym wpisie i szczerze – wtedy podobało mi się dużo bardziej. Nie żałuję, że pojechałem na Oldtimer Warsaw w Nadarzynie, ale czuję swego rodzaju niedosyt, po prostu spodziewałem się czegoś więcej.

Co mnie trochę zniesmaczyło, to wielkość samych targów, a głównie chodzi o mapkę, którą jeszcze dzisiaj możecie zobaczyć na stronie organizatora. Z tejże mapki wynika, że do oglądania będziemy mieli trzy, może dwie i pół hale. Prawda taka, że oglądaliśmy dwie hale. Okej, trzecia była, ale była to jedynie wystawa nowych Mustangów ustawiona w dwóch krótkich rzędach. W moich oczach, naginając prawa fizyki, hala ta mogła się obronić nowym Mustangiem Bullitt i klasycznym Fastback’iem z 68 roku. No właśnie, bo tego ostatniego można było obejrzeć w ilości kilku sztuk na całych targach. Model popularny, zyskujący na wartości. Fajna maszynka dla każdego fana marki. Z ogromną przyjemnością przeznaczyłbym trzypokojowe (może dwu) mieszkanie. Z samych aut, które można było obejrzeć można było znaleźć kilka ciekawostek. Zdjęcia możecie obejrzeć poniżej 😉

Obok w halach odbywały się targi Electronics Show. Jak już zwiedziliście  większość, mogliście dostrzec miejsce dla graczy. Tutaj również można było poczuć klasykę – na jedynej słusznej konsoli do gier.

Oczywiście impreza nie była aż tak zła. W końcu były zabytkowe samochody, mogłem zamienić słów kilka z takimi samymi pasjonatami – fajna sprawa. Było sporo samochodów na sprzedaż i szczerze powiedziawszy kilkoma z nich chętnie wróciłbym do domu. A też nie myślcie, że wszystkie te auta są na portalach ogłoszeniowych. Jeśli szukacie czegoś do kupna, możecie śmiało się wybrać do Nadarzyna, bo tutaj będziecie mogli przebierać w kartkach z numerami telefonu. Jeśli chcecie poznać produkty różnorakie do renowacji lub pielęgnacji, to też coś się znajdzie A teraz uderzenie w stół i krótka piłka: jak dla mnie najfajniejsze targi, na które można jechać w naszym kraju odbywają się w Poznaniu, a przynajmniej takie odczucia mam po ostatnich dwóch latach. To tylko moja opinia i możecie się nie zgadzać, ale z MTP wychodziłem uśmiechnięty, a w Nadarzynie coś poszło nie tak. A jeśli podróżujecie w wolnych chwilach na targi zagraniczne, to już trzymajcie się ich mocno, a u nas na targi zapraszamy za pięć lat (może). Na koniec jednak musi być pozytywnie, no bo inaczej nie umiem. Liczę na to, że Warsaw Show jeszcze nas zaskoczy. Nie potrzebuję wielkiego wybuchu nuklearnego. Jedynie granatu lub dynamitu i będzie dobrze.

Jak się wybieracie na takie targi i po prostu chcecie obejrzeć samochody, to zachęcam Was do spaceru wokół hal. Możecie znaleźć wiele dobra.

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x