Klasykami.pl

23 Kwietnia 2018

Bullitt 1968

Ford Mustang

Cars at the Capital

Mustang Bullitt: takie miejsca odwiedza prawdziwa gwiazda!

Wszyscy o tym pisali. Wszędzie mogliście o tym przeczytać! Każda gazeta, portal w każdym języku. Odkrycie na nowo Mustanga grającego w filmie Bullitt było prawdziwym wydarzeniem w świecie zabytkowej motoryzacji. Jeśli nie czytaliście o „najdroższym” Mustangu w historii, to macie okazję nadrobić zaległości powracając do naszego artykułu sprzed kilku tygodni: https://klasykami.pl/the-original-ford-mustang-bullitt/

Tym razem na bardzo długo Mustang nie schowa się do żadnej stodoły aby świat ponownie mógł o nim zapomnieć. W tej chwili jest prawdziwą gwiazdą, a dzięki swojej patynie i zarysowaniom wszyscy go rozpoznają na każdym kroku. Jeśli byliście przejazdem w Waszyngtonie to była okazja do obejrzenia Mustanga na ulicy, a właściwie w gablocie. Całość była wystawiona na National Mall. Ale, tak jak zostało zapowiedziane, Mustang jeździ i krąży po całym świecie, aby wszyscy mogli go zobaczyć. Trasa koncertowa (w końcu to gwiazda) rozpoczęła się w Amelia Island, gdzie co roku odbywa się topowa impreza poświęcona zabytkowej motoryzacji. W Waszyngtonie Ford pojawił się podczas Cars at the Capital. Od 30 marca do 30 kwietnia w gablocie prezentowane są wyjątkowe pojazdy, dokumentowane przez Historic Vehicle Association. Stowarzyszenie ma na celu promować kulturalne i historyczne znaczenie samochodów. Tak, wiem, że wszystko się dzieje w Waszyngtonie ale i tak odwiedźcie ten adres: LINK. Ford Mustang Bullitt pojawił się w dniach 17 – 23 kwietnia. Jeśli ktoś miał okazję go zobaczyć, to najlepszy efekt cała instalacja robiła nocą. Spójrzcie tylko na te zdjęcia! Obok Mustanga pojawił się między innymi Ford T numer 15 000 000 oraz pierwszy Mini Van Chryslera – Voyager.

Przypomnijmy, że Mustang pojawił się publicznie w związku z premierą nowego Mustanga Bullitt 2019 podczas tegorocznych targów w Detroit. Jest to jeden z dwóch Mustangów, które zostały wykorzystane do nakręcenia filmu Bullitt. Ten konkretny wóz nie został wykorzystany do kręcenia słynnej sceny pościgu, a służył do pozostałych zdjęć. Gdzieś przeczytałem, że jego szacunkowa wartość na dzień dzisiejszy to 4 mln $. Chyba się nie pomyliliśmy pisząc w ostatnim wpisie na temat tego auta, że jest to prawdopodobnie najdroższy Mustang w historii. Z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy o tym aucie, by ponownie mógł zaszyć się przed światem na jakiś czas.

Artykuły