Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a
Klasykami.pl
26 Sierpnia 2018

Ferrari 250GTO

Rekordowa aukcja

RM Sotheby’s

Aukcja zatrzymała się na 44 000 000$. Doliczając opłaty +10%, Kupujący zapłaci za samochód ponad 48 000 000$. Poniżej film z przebiegu aukcji.

Ferrari 250GTO zmieniło właściciela za ponad 48 mln $. Rekord najdroższego samochodu sprzedanego na aukcji pobity!

Aukcja w Monterey była jedną z najciekawszych aukcji klasyków w tym roku. Pisaliśmy o niej kilka razy w ostatnim czasie z powodu aut, jakie miały trafić pod młotek. Największe emocje wzbudzało Ferrari 250GTO. Jego cenę szacowano na 45 – 60 mln $.

Uzyskanie kwoty powyżej 40 milionów dawało pierwsze miejsce wśród najdroższych samochodów kiedykolwiek sprzedanych podczas aukcji. Do wczoraj najwyższą kwotą mogło się poszczycić również Ferrari 250GTO, które zostało sprzedane w 2014 roku za bagatela 38 115 000$. Ostateczna cena wraz z opłatami (doliczone 10% do ceny końcowej uzyskanej podczas aukcji) to zawrotne 48 405 000$. Wszystko rozegrało się kilkanaście godzin temu w Kalifornii, gdzie wszyscy czekali na moment pojawienia się czerwonego Ferrari na sali. Aukcja rozpoczęła się od 30 milionów $, a wszystko trwało zaledwie lub aż 10 minut. Do walki o włoskiego klasyka stanęło 3 kolekcjonerów. Ostatecznie stanęło na 44 mln $ co spotkało się z oklaskami zgromadzonych.

Kupujący choć wydał pokaźną sumę tego wieczoru ma co świętować. Sprzedane Ferrari jest jednym z 36 wyprodukowanych egzemplarzy i pochodzi z samego początku produkcji. Opuścił fabrykę jako trzecie GTO i posiada numer # 3143GT. To jedno z lepiej zachowanych GTO na świecie. Choć miał burzliwe życie i ścigał się w rajdach, nigdy nie miał poważnego wypadku. Na dokładkę posiada oryginalny silnik oraz skrzynię biegów. Trochę więcej możecie przeczytać o tym konkretnym egzemplarzu tutaj: https://klasykami.pl/sierpien-w-monterey-aukcja-rm-sothebys/

Co ciekawe nie jest to najcenniejszy sprzedany samochód, ale wszystko nadal kręci się wokół 250GTO. W ostatnim czasie doszło do transakcji, w której srebrne Ferrari zmieniło właściciela za 70 mln $. Zapraszamy do artykułu na ten temat: https://klasykami.pl/ferrari-250gto-najdrozszym-samochodem-na-swiecie-co-jest-w-nim-az-tak-fajnego/

Chcesz zobaczyć jak przebiegała aukcja? Poniżej film z rekordowej aukcji Ferrari 250GTO.

Artykuły