Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Zakończenie sezonu 2018 w Toruniu

Pomału zapadamy w sen zimowy.
klasykami.pl

30 października 2018

Żegnamy cieplejsze dni oraz spotkania i wszelkiej maści imprezy związane z zabytkową motoryzacją. Jakiś czas temu w Toruniu, jak w wielu miastach w Polsce, zorganizowano zakończenie sezonu. Oto mała fotorelacja z tego wydarzenia.

W Toruniu nie brakuje pasjonatów zabytkowych pojazdów, co pokazała frekwencja na placu nowomiejskim 6 października. Stare Miasto w Toruniu połączone z klasyczną motoryzacją, to przepis na idealnie spędzony czas. Jeśli do tego dołączymy wczesną jesień i słoneczny dzień, do szczęścia już niewiele nam potrzeba.

Klasyka zawitała na jedną połowę placu, gdzie wszyscy mogli zaprezentować swoje zabytkowe maszyny. Ile dokładnie aut się pojawiło tego nie wiem, ale mogę śmiało powiedzieć, że było sporo dobrej klasyki. Chyba najwięcej mogliśmy spotkać naszej rodzimej motoryzacji oraz Mercedesów. Jeden C124 był nawet na sprzedaż i przyznam się, że jako „nudny” youngtimer reprezentujący ten model samochodu, którego mam na co dzień (ale sedana) zrobił na mnie spore wrażenie swoją gamą kolorystyczną, wyposażeniem i stanem zachowania. Najwięcej czasu spędziłem przy mustangu Fastback GT390, który na bydgoskich tablicach stał na skraju placu. Żałuję, że nie mogłem go posłuchać i na patrzeniu się skończyło, ale to zawsze coś.

Tego typu imprezy są zawsze świetnie spędzonym czasem. Pasjonaci mogą się spotkać, porozmawiać o swoich autach, możemy dowiedzieć się czegoś nowego, połazić wśród youngtimerów i dobrze spędzić popołudnie. Takie wydarzenia naprawdę nakręcają i zachęcam do uczestnictwa, obojętnie czy jesteś praktykującym petrolhead’em czy też teoretykiem bez klasyka w garażu.

Artykuły

XII Zlot Mustangów w Cukrowni Żnin [GALERIA]

XII Zlot Mustangów w Cukrowni Żnin [GALERIA]

klasykami.pl W dniach 22 - 24 kwietnia odbył się XII Ogólnopolski Zlot Mustangów. Miejsce nie byle jakie, bo całość działa się w Cukrowni Żnin. Szkoda było nie skorzystać i ustrzelić kilka klasycznych Mustangów. Jak można się domyślić, większość Mustangów na zlocie to...