a

Klasykami.pl

3 Kwietnia 2019

Ford

Station Wagon

Aukcja klasyków

Wakacje w krzywym zwierciadle! Kup replikę kombi z filmu i ruszaj w drogę.

– Jesteśmy pierwsi!

– Clark, dlaczego stanąłeś tak daleko?

– Wieczorem, gdy parking będzie pełny

i wszyscy będą chcieli wyjechać…

Też będziemy pierwsi!

Jakby się głębiej zastanowić, to ten cytat z filmu bardzo dobrze opisuje ten samochód. Nie zrozumcie mnie źle, nie uważam, że stare amerykańskie kombi, które już dawno wyginęły, są dla debili. Po prostu Griswoldowie jeździli najbardziej pokręconym i brzydkim „Station Wagon” jakiego świat widział. Teraz replika tego auta trafi na aukcję.

Aby była jasność, nie jest to oryginalny egzemplarz z filmu, a tych było dokładnie pięć. Podobno każdy z nich był nieco inaczej przerobiony, skonfigurowany do danych scen w filmie. Ostatni „prawdziwek” z filmu, który został sprzedany na aukcji, osiągnął cenę 39 tysięcy dolarów. Kwota niewygórowana jak za jeden z lepiej rozpoznawalnych filmowych gwiazd na kółkach. W osiągnięciu ceny końcowej prawdopodobnie nie pomógł jego urok i wygląd. Brzydkie jasno zielone kombi było projektem wykonanym specjalnie do filmu. Nie był to żaden pokręcony projekt Forda. Idea była taka, że miał być najbardziej niedorzecznym samochodem rodzinnym, jaki amerykanie zobaczyli (a później cały świat).

W takich sytuacjach, aby być dobrym dyplomatą, warto powiedzieć „najważniejsze jest przecież wnętrze” i tutaj mamy standardowego i bardzo zwykłego Ford LTD Country Squire z 1979. Czyli pod maską widlasta ósemka i automatyczna czterostopniowa skrzynia biegów.

Za ile się sprzeda, zobaczymy. Ktoś z pewnością wyda na niego pieniądze i kto wie, może wybierze się na wycieczkę życia. Ofertę na samochód możecie znaleźć na stronie Barrett-Jackson, klikając tutaj.

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x