Klasykami.pl

26 Stycznia 2019

Barn Find Hunter

Lambrghini Espada

DeTomaso Mangusta

Stary zaniedbany budynek, a w środku Lamborhini Espada, DeTomaso Mangusta i kilka innych rodzynków.

Co jakiś czas na klasykami.pl pojawia się krótki tekst na temat kolejnego odcinka z serii Barn Find Hunter. Prowadzący jeździ, znajduje i opowiada o klasycznych autach pozamykanych najczęściej na długie lata w kompletnie zapomnianych miejscach. Tym razem Tom Cotter odwiedza właściciela, swoją drogą bardzo niepozorny ten właściciel, budynku, który dawno temu był siedzibą dealera amerykańskiej marki Buick. Już samo to miejsce odstrasza, ale ekipę Barn Find Hunter raczej przyciąga i z pewnością każdego kogo kręcą takie miejsca lub takie auta, bo skarby skrywane w tym miejscu są imponujące!

Kiedy już kamera zabierze nas do środka najpierw widzimy bajzel, co oczywiście nas nie dziwi. Po chwili jednak właściciel mówi „this is my Mangusta” i obaj odkrywają stojący tam samochód. Rzeczywiście mamy pięknego DeTomaso, który zawsze mi się podobał za tą dziwaczną podwójną maską z szybami oraz faktem, że samochód sięgałby mi ledwo do pasa. Egzotyczny Włoch, którego nikt by się nie spodziewał w takim miejscu. Dalej jest równie pięknie. Możemy obejrzeć Facel Vega, Lamborghini Espada lub Jaguara E-type. MGB GT, które możemy również tam zobaczyć zdaje się być zwyczajnym leciwym Brytyjczykiem, który chyba zabłądził.

Niesamowite jest to, że budynek stał się dla tych aut czymś w rodzaju kapsuły czasu. Na pierwszy rzut oka te auta po dobrym myciu i czyszczeniu wyglądałyby lepiej od niejednego trzyletniego samochodu z salonu. Tak jakby ktoś je tam postawił zaraz po wyjeździe z salonu i zapomniał o nich na długie lata. Nie często można obejrzeć coś takiego, dlatego zarezerwujcie pół godziny i zobaczcie oraz posłuchajcie program na temat tej kolekcji.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...

Rajd Pekin-Paryż w Bydgoszczy: mamy nowe marzenie!

Rajd Pekin-Paryż w Bydgoszczy: mamy nowe marzenie!

klasykami.pl 9 lipca 2019 Największa przygoda, jaką możesz mieć za kierownicą klasyka? Odpowiedzieć na to pytanie można różnie, ale wielu bez zająknięcia powie „Rajd Pekin-Paryż”. A jeszcze więcej osób się z tym zgodzi. Nie pierwszy raz trasa tego rajdu wiedzie przez...