Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Klasykami.pl

22 Października 2015

Toyota Mirai

Powrót do przyszłości

Samochód przyszłości

Samochód przyszłości według Toyoty

Wczorajszy dzień, 21 październik 2015r, to niewątpliwie święto fanów Powrotu do Przyszłości. Toyota wykorzystała to w rewelacyjny sposób.

Te kilka słów zupełnie nie mają żadnego związku z klasyczną motoryzacją ale marketing Toyoty oraz film przez nich przygotowany zwrócił moją uwagę do tego stopnia, że postanowiłem zrobić na ten temat krótki wpis.

Sprawa kręci się wokół słynnej już daty do której Doc Brown oraz Marty przenoszą się z roku 1985. Oczywiście to jak twórcy filmu wyobrażali sobie rok 2015, możemy zobaczyć w drugiej części słynnej trylogii. Również na filmie poniżej, Michael J. Fox oraz Christopher Lloyd w jakimś przydrożnym barze, wspominają 2015 rok, ale rzecz jasna ten z filmu.

 

Mirai

 

Odświeżenie popularności filmu w umiejętny sposób wykorzystała Toyota. Firma właśnie wczoraj wypuściła nowe auto na rynek amerykański. ALE, nie byle jakie auto – model Mirai, co po japońsku znaczy… Przyszłość :). Mirai to prawdziwy skok do przodu, ponieważ napędzany jest wodorem. To co emituje ten samochód to jedynie para wodna – żadnych szkodliwych spalin. Jak wyczytałem, Mirai na pełnym zbiorniku może przejechać około 700 metrów, jednakże jego tankowanie, w przeciwieństwie do aut elektrycznych gdzie trwa to jakieś 3 miesiące, tutaj potrwa raptem 3-4 minuty. W filmie poniżej Fox i Lloyd spotykają się z „prawdziwym Doc’iem” Toyoty, który pokazuje im samochód przyszłości. Według japońskiej marki, napędzanie auta paliwem pozyskiwanym z odnawialnych źródeł energii może być przyszłością. Nic tylko czekać na scenkę w której spytasz kogoś grzebiącego w śmietniku: Hej Doc, co robisz? Nic, potrzebuje trochę paliwa!

 

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x