Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Rozpoczęcie sezonu w Toruniu

Zabierz klasyka na piknik 2018

klasykami.pl

4 maja 2018

Kolejne rozpoczęcie sezonu odwiedzamy w Toruniu. Mała impreza, która skupiła wokół siebie entuzjastów klasycznej motoryzacji, odbyła się 21 kwietnia na „Plaży Miejskiej”.

Miejska plaża w Toruniu raczej nie ma nic wspólnego z tym, co zazwyczaj wyobrażamy sobie myśląc o plaży, ale samo rozpoczęcie było pełnoprawną imprezą motoryzacyjną. Nie jest to tak duże rozpoczęcie jak w Gdańsku, który odwiedziliśmy kilka tygodni temu. Jednak organizatorzy już wcześniej wpadli na ciekawy pomysł, aby impreza nie była tradycyjnym, pierwszym spotem w roku. Tak jak sama nazwa wskazuje – miał to być piknik, na który każdy może zabrać… wszystko to, co może się przydać na pikniku. Jedni to podchwycili, inni nie, ale sam pomysł jest trafiony.

Jeśli chodzi o samochody, można było oglądać np. kilka Fiatów 126p, dwa naprawdę ładne Golfy z pierwszej serii – możecie je zobaczyć na zdjęciach. Mieliśmy jednego C123 z welurowym wnętrzem lub dwa egzemplarze C126, które pojawiły się nieco później. Mnie bardzo spodobała się Skoda 1000MB, której zdjęcie trafiło na profil klasykami na facebook’u już parę dni temu oraz Cadillac, w którym zawsze podziwiałem brak słupka B, choć posiada czworo drzwi.
Kwiecień – miesiąc, w którym zaczynamy sezon, już za nami. Każdy weekend możecie spędzać na motoryzacyjnych imprezach. Do Torunia z chęcią wrócimy. Również dlatego, że możemy tam dojechać tramwajem. Jeśli chcecie wiedzieć, co Was czeka w najbliższym czasie lub gdzie możecie się wybrać, wejdźcie na nasz kalendarz imprez.

Artykuły