Klasykami.pl

30 grudnia 2018

Barn Find

Pontiac Trans Am

Steve Mcqueen

Transport Trans Am’a z planu filmowego. Październik, 1979r

Pontiac Trans Am Mcqueen’a z filmu The Hunter odnaleziony na farmie w Illinois.

Ostatnim filmem Steve Mcqueena’a jest mało znany u nas tytuł „The Hunter” (Łowca), który do kin trafił 1 sierpnia 1980 roku. Film przedstawia autentyczną postać łowcy nagród Ralpha „Papa” Thorstona i jeśli ktoś go oglądał mógłby powiedzieć następujących kilka słów.

Po pierwsze film jest przeciętny. Po drugie Mcqueen w świetny sposób wymyślił, że będzie swego rodzaju przeciwieństwem wszystkich „super bohaterów”, których grał wcześniej i będzie już zmęczonym życiem gościem, który beznadziejnie prowadzi samochody. Po trzecie mieliśmy tam Pontiaca, który nie jest zbyt długo z nami podczas oglądania, ale jednak zapada w pamięci.

Pontiac Trans Am tak naprawdę zawsze będzie się kojarzył z „Mistrzem Kierownicy”, ale model ten pojawia się również w innych filmach i jednym z nich jest „Łowca”. Mcqueen jeździ nim jak sierota nie mogąc poradzić sobie ze skrzynią biegów, aż w końcu samochód kradną ciemne zbiry i ostatecznie spotyka go wielki wybuch. Ciekawostką jest, że reżyser filmu nie był usatysfakcjonowany z pierwszego wybuchu. Co zrobić w takim przypadku? Wysadzić kolejnego Trans Am’a! I tak też się stało, a kolejna eksplozja była bardziej spektakularna co możemy zobaczyć już na samym filmie. Podobno do nakręcenia scen z Trans Am’em użyto 6 egzemplarzy.

Podczas kręcenia filmu do realizacji jako ochotnik włączył się Harold Mcqueen (zbieżność nazwisk) Pomagał przy transporcie samochodów. Koniec końców Trans Am i prawdopodobnie kilka innych wraków wylądowało w jego stodole. Dobre rozwiązanie dla filmowców ponieważ nie musieli się martwić o transport aut i ich złomowanie. Wszyscy (prawdopodobnie) byli zadowoleni. Przez następnych 39 lat samochód stał w stodole tak jak go postawiono w 1979 roku. Ostatecznie, jedyny ocalały Pontiac z filmu niedawno trafił do nowego właściciela Calvina Riggsa. Podobno w tej chwili poszukuje wszystkiego co związane z filmowym Pontiaciem. Co ciekawe, w samochodzie można dostrzec elementy, które znalazły się tam w celu realizacji scen z Trans Am’em.

Z pewnością Trans Am dostanie nowe życie i w przyszłości zobaczymy go na aukcji lub już jako gotowy wyremontowany samochód – jeden z tych, którymi jeździł Steve Mcqueen. Tymczasem możecie zobaczyć sceny, w których Pontiac Trans Am pojawia się w filmie „The Hunter”. Czy kiedykolwiek oddaliście w takim stanie pożyczony samochód? Z pewnością nie!

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...