Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Klasykami.pl

30 grudnia 2018

Barn Find

Pontiac Trans Am

Steve Mcqueen

Transport Trans Am’a z planu filmowego. Październik, 1979r

Pontiac Trans Am Mcqueen’a z filmu The Hunter odnaleziony na farmie w Illinois.

Ostatnim filmem Steve Mcqueena’a jest mało znany u nas tytuł „The Hunter” (Łowca), który do kin trafił 1 sierpnia 1980 roku. Film przedstawia autentyczną postać łowcy nagród Ralpha „Papa” Thorstona i jeśli ktoś go oglądał mógłby powiedzieć następujących kilka słów.

Po pierwsze film jest przeciętny. Po drugie Mcqueen w świetny sposób wymyślił, że będzie swego rodzaju przeciwieństwem wszystkich „super bohaterów”, których grał wcześniej i będzie już zmęczonym życiem gościem, który beznadziejnie prowadzi samochody. Po trzecie mieliśmy tam Pontiaca, który nie jest zbyt długo z nami podczas oglądania, ale jednak zapada w pamięci.

Pontiac Trans Am tak naprawdę zawsze będzie się kojarzył z „Mistrzem Kierownicy”, ale model ten pojawia się również w innych filmach i jednym z nich jest „Łowca”. Mcqueen jeździ nim jak sierota nie mogąc poradzić sobie ze skrzynią biegów, aż w końcu samochód kradną ciemne zbiry i ostatecznie spotyka go wielki wybuch. Ciekawostką jest, że reżyser filmu nie był usatysfakcjonowany z pierwszego wybuchu. Co zrobić w takim przypadku? Wysadzić kolejnego Trans Am’a! I tak też się stało, a kolejna eksplozja była bardziej spektakularna co możemy zobaczyć już na samym filmie. Podobno do nakręcenia scen z Trans Am’em użyto 6 egzemplarzy.

Podczas kręcenia filmu do realizacji jako ochotnik włączył się Harold Mcqueen (zbieżność nazwisk) Pomagał przy transporcie samochodów. Koniec końców Trans Am i prawdopodobnie kilka innych wraków wylądowało w jego stodole. Dobre rozwiązanie dla filmowców ponieważ nie musieli się martwić o transport aut i ich złomowanie. Wszyscy (prawdopodobnie) byli zadowoleni. Przez następnych 39 lat samochód stał w stodole tak jak go postawiono w 1979 roku. Ostatecznie, jedyny ocalały Pontiac z filmu niedawno trafił do nowego właściciela Calvina Riggsa. Podobno w tej chwili poszukuje wszystkiego co związane z filmowym Pontiaciem. Co ciekawe, w samochodzie można dostrzec elementy, które znalazły się tam w celu realizacji scen z Trans Am’em.

Z pewnością Trans Am dostanie nowe życie i w przyszłości zobaczymy go na aukcji lub już jako gotowy wyremontowany samochód – jeden z tych, którymi jeździł Steve Mcqueen. Tymczasem możecie zobaczyć sceny, w których Pontiac Trans Am pojawia się w filmie „The Hunter”. Czy kiedykolwiek oddaliście w takim stanie pożyczony samochód? Z pewnością nie!

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x