Klasykami.pl

3 Czerwca 2019

Ford v Ferrari

Zwiastun

Le Mans 1966

Pierwszy zwiastun filmu Ford v Ferrari opowiadający o rywalizacji podczas LeMans w 1966 r.

Pierwszy zwiastun filmu Ford v Ferrari został zaprezentowany wczoraj! Parę dni temu pokazywaliśmy na Facebook’u pierwsze fotki z planu filmowego. Teraz można napisać jedno: jest ogromne prawdopodobieństwo, że dostaniemy bardzo konkretny film.

Zbudujcie mi samochód, który zmiażdży Ferrari w Le Mans!

I to jedno zdanie Henry’ego Forda może być największym skrótem myślowym, określającym o czym będzie ten film. Henry Ford II chciał wygrać LeMans i pokonać Ferrari, głównego rywala. Początkowo to zadanie się nie udawało. W 1964 roku Ford wystawił trzy GT40 i żadne z nich nie ukończyło wyścigu. Po tych wydarzeniach Ford zwrócił się do Carrolla Shelby, który był znaną postacią w świecie wyścigów samochodowych. Wygrywał jako kierowca oraz szef zespołu. Zadanie jakie powierzył mu Ford było arcytrudne. Miał odmienić GT40 w samochód, który byłby zdolny pokonać Włochów podczas LeMans. Shelby zaangażował najlepszego amerykańskiego kierowcę wyścigowego, Kena Milesa, który po kilku okrążeniach w GT40 powiedział „ten samochód jest okropny!”. W 1965 roku po zmianach i modyfikacjach sześć fordów GT40 ponownie nie dojechało do mety podczas LeMans. Nawet nie były bliskie zwycięstwa, te samochody nie zakończyły wyścigu!

Tutaj na razie się zatrzymamy, bo film ma opowiadać o rywalizacji w 1966 roku, kiedy to Ford na LeMans dostarczył osiem samochodów i w końcu udało mu się zwyciężyć! Zobaczcie zwiastun filmu, na który zapewne wszyscy, czyli fanatycy motoryzacji, pójdziemy. Premiera 15 listopada, obecność (raczej) obowiązkowa!

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...