Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Klasykami.pl

3 Czerwca 2019

Ford v Ferrari

Zwiastun

Le Mans 1966

Pierwszy zwiastun filmu Ford v Ferrari opowiadający o rywalizacji podczas LeMans w 1966 r.

Pierwszy zwiastun filmu Ford v Ferrari został zaprezentowany wczoraj! Parę dni temu pokazywaliśmy na Facebook’u pierwsze fotki z planu filmowego. Teraz można napisać jedno: jest ogromne prawdopodobieństwo, że dostaniemy bardzo konkretny film.

Zbudujcie mi samochód, który zmiażdży Ferrari w Le Mans!

I to jedno zdanie Henry’ego Forda może być największym skrótem myślowym, określającym o czym będzie ten film. Henry Ford II chciał wygrać LeMans i pokonać Ferrari, głównego rywala. Początkowo to zadanie się nie udawało. W 1964 roku Ford wystawił trzy GT40 i żadne z nich nie ukończyło wyścigu. Po tych wydarzeniach Ford zwrócił się do Carrolla Shelby, który był znaną postacią w świecie wyścigów samochodowych. Wygrywał jako kierowca oraz szef zespołu. Zadanie jakie powierzył mu Ford było arcytrudne. Miał odmienić GT40 w samochód, który byłby zdolny pokonać Włochów podczas LeMans. Shelby zaangażował najlepszego amerykańskiego kierowcę wyścigowego, Kena Milesa, który po kilku okrążeniach w GT40 powiedział „ten samochód jest okropny!”. W 1965 roku po zmianach i modyfikacjach sześć fordów GT40 ponownie nie dojechało do mety podczas LeMans. Nawet nie były bliskie zwycięstwa, te samochody nie zakończyły wyścigu!

Tutaj na razie się zatrzymamy, bo film ma opowiadać o rywalizacji w 1966 roku, kiedy to Ford na LeMans dostarczył osiem samochodów i w końcu udało mu się zwyciężyć! Zobaczcie zwiastun filmu, na który zapewne wszyscy, czyli fanatycy motoryzacji, pójdziemy. Premiera 15 listopada, obecność (raczej) obowiązkowa!

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x