Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Oldtimer Meeting Toruń

Pierwsza impreza w tym roku za nami!

klasykami.pl

26 lutego 2018

Tak wcześnie chyba nigdy nie miałem okazji odwiedzić wydarzenia poświęconego klasycznej motoryzacji. W ostatni weekend na toruńskim „podwórku” zakończyła się impreza, która poświęcona była klasycznej motoryzacji. W czasie, w którym w ogóle nie chce się wychodzić z domu ponieważ grozi to zamarznięciem, rozgrzanie się podczas jakiejkolwiek imprezy, na której znajdziemy klasyczne pojazdy jest czymś naprawdę świetnym.

Nie pamiętam ile dni pozostało do wiosny, ale mam nadzieję, że od czasu do czasu wyjeżdżacie swoimi klasykami na ulicę i cieszycie się z ich użytkowania. Oldtimer Meeting pokazuje, że wydarzenie takiego pokroju oraz tematyka starej motoryzacji nie musi umierać w naszym kraju w okresie zimowym. Cieszę się, że są osoby które decydują o organizacji czegoś takiego na (prawie) samym początku roku. Zadanie z pewnością nie należy do prostych, bo namówić właścicieli na przyjazd przy często niesprzyjającej pogodzie może być bardzo trudne. Nawet jeśli mówimy tutaj o kilkunastu kilometrach.

Było co oglądać i można było zawiesić oko na dłużej, choć trochę się bałem, że wyjdę mocno zawiedziony. Tak się nie stało i na pewno potencjał jest jak przy większości imprez, które odbywają się po raz pierwszy. Na pewno bardzo zadowoleni mogli być entuzjaści jednośladów. Osobiście wolę cztery kółka i na jednośladach słabo się znam. Był jeden Harley, który przykuł moją szczególną uwagę ze względu na rok produkcji. To na pewno był baaaardzo stary Harley – na tym komentarz się kończy. Na imprezie stawił się złocisty Mustang, którego miałem okazję oglądać już kilka razy. Nie byłbym sobą gdybym trochę nie przynudzał o Mercedesach. Na końcu hali stała srebrna sto-siódemka z widlastą ósemką pod maską – pojemność cztery i pół. Ładny egzemplarz, widuję go od czasu do czasu na ulicy. Ostatnio pojawił się w ogłoszeniach i trochę się dziwiłem, że nie znalazł nowego domu.

Pozostajemy na razie w kalesonach i rękawiczkach ale pamiętajcie, że do pełnoprawnego sezonu jeszcze tylko miesiąc. W kalendarzu na stronie możecie znaleźć informacje o nadchodzących wydarzeniach, co pozwoli przygotować się na wszystkie emocje starej motoryzacji. A jeśli chodzi o Oldtimer Meeting… niech trwa w najlepsze i stanie się wydarzeniem cyklicznym.

Artykuły