Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Mercedesem po Wiśle w Płocku 2019

czyli Dzień Dziecka najlepszy z możliwych

klasykami.pl

18 czerwca 2019

Jeśli spojrzycie na kalendarz naszych polskich imprez motoryzacyjnych, a w szczególności motoryzacji zabytkowej, zauważycie, że wszystkie te wydarzenia nie mają bardzo dużego przebiegu (zazwyczaj to góra dziesięć lat). Jednak jest taka impreza, która jest organizowana od 2003 roku w Płocku. Mowa o jednej z ważniejszych i ciekawszych imprez z gwiazdami w roli głównej „Mercedesem po Wiśle”

Nie mam pojęcia, jaka w 2003 roku była frekwencja, ale to był czas, kiedy idealne C123 można było nabyć za jakieś 11 tysięcy. Tak dawno to było! Szesnaście lat to szmat czasu i podziwiam organizatora, że każdego roku „Mercedesem po Wiśle” pojawia się w kalendarzu. Impreza odbywała się w pierwszy weekend czerwca i nie mogłem wymarzyć sobie lepszego dnia dziecka. Odwiedzenie Płocka podczas tej imprezy jest dla mnie równoznaczne z otrzymaniem pierwszego zestawu klocków lego przez pięciolatka. I mowa tutaj o gigantycznym zestawie za minimum cztery stówy. Imprezę odwiedziłem w momencie, kiedy samochody były wystawiane na Wzgórzu Tumskim. Ładne miejsce, które spełniło rolę. Klasyczne Mercedesy wyglądały tam zjawiskowo i mam nadzieję, że choć odrobinę tego piękna uchwyciłem na zdjęciach. W tym roku motywem przewodnim był jubileusz 40-lecia klasy G i tego modelu było około 10 sztuk. Między innymi G-class z 1989 roku z limitowanej edycji 300 sztuk. Jednak gwiazdą był Mercedes 170 W15 kabriolet C z roku 1934. Całkiem nieźle, prawda? Można było zobaczyć model W108, a było ich kilka, tak samo Pagoda, czyli piękne W113. Z bardziej współczesnych Mercedesów można było podziwiać R129 lub świetnego Mercedesa 124 500E.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji odwiedzić lub nawet uczestniczyć w „Mercedesem po Wiśle”, polecam to zrobić. Nie jest to gigantyczne wydarzenie, ale z pewnością takie, które każdy miłośnik klasyki, a w szczególności Mercedesów powinien zaliczyć. Poniżej zdjęcia z sobotniej wystawy aut na Wzgórzu Tumskim w Płocku.

Artykuły

XII Zlot Mustangów w Cukrowni Żnin [GALERIA]

XII Zlot Mustangów w Cukrowni Żnin [GALERIA]

klasykami.pl W dniach 22 - 24 kwietnia odbył się XII Ogólnopolski Zlot Mustangów. Miejsce nie byle jakie, bo całość działa się w Cukrowni Żnin. Szkoda było nie skorzystać i ustrzelić kilka klasycznych Mustangów. Jak można się domyślić, większość Mustangów na zlocie to...

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x