Mercedes-Benz klasy G

Silniejszy niż czas!
klasykami.pl

13 stycznia 2018

Mercedes-Benz klasy G, to legendarna terenówka nie do podrobienia. Od 1979r. ewoluuje i staje się coraz nowocześniejszym autem, jednak kształtami ciągle przypomina swojego przodka. Taka postać rzeczy to ewenement, a znalezienie drugiego modelu danej marki z podobną historią jest zwyczajnie niemożliwe. Dzisiaj odradza się na nowo dzięki odnalezionemu DNA – historia niczym z Parku Jurajskiego. I to wcale nie jest takie szalone. Ten samochód naprawdę jest silniejszy niż czas!
Mercedes udowadnia, że potrafi w sposób bezbłędny wprowadzić nowy model na rynek. Marketingowcy lub ktoś kto to wymyślił, powinien otrzymać srogi bonus. Na premierę nowego Mercedesa na Detroit Auto Show przygotowano instalację, która prezentuje klasyczny model klasy G, zatopionego w żywicy syntetycznej. Wygląda jakby został odnaleziony gdzieś głęboko pod ziemią. Ma symbolizować ponadczasowość legendy off-road oraz świadomie odwoływać się do naturalnego zjawiska zachowania owadów w bursztynie. Przekaz jest prosty: Materiał genetyczny został zachowany w najnowszym modelu G. Nie bez powodu odkrycie Mercedesa w żywicy ma motto „Silniejsze niż czas”. Genialne!

Jak podaje Mercedes-Benz, instalacja była realizowana przez 90 dni. Każdego dnia pojawiała się nowa warstwa o wysokości około 3 cm. Efekt finalny – jaki widzimy na zdjęciach – waży ponad 44 ton. Jest to pierwsza taka instalacja na świecie. Dobrze było usłyszeć, że całość będzie jeździć po całym świecie w celach promocyjnych marki. Kto wie, może i my będziemy mieli okazję zobaczyć to dzieło sztuki.

Nowy Mercedes klasy G zadebiutuje 15 stycznia w Detroit. Instalacja będzie zdobić wejście w Cobo Hall podczas targów Detroit Auto Show.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...

Rajd Pekin-Paryż w Bydgoszczy: mamy nowe marzenie!

Rajd Pekin-Paryż w Bydgoszczy: mamy nowe marzenie!

klasykami.pl 9 lipca 2019 Największa przygoda, jaką możesz mieć za kierownicą klasyka? Odpowiedzieć na to pytanie można różnie, ale wielu bez zająknięcia powie „Rajd Pekin-Paryż”. A jeszcze więcej osób się z tym zgodzi. Nie pierwszy raz trasa tego rajdu wiedzie przez...