Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Klasykami.pl

19 Listopada 2018

Mustang

Elektryczny Ford

Muscle Car

Ktoś zbudował elektrycznego Forda Mustanga. Są jacyś chętni? Tak myślałem…

Oto kolejny news ze świata klasycznej motoryzacji, gdzie elektryka zaczyna się mieszać z zabytkowymi czterema kółkami. Świat, w którym grozi nam zapomnienie prawdziwej wstrętnej benzyny, która jest coraz droższa.

Londyńska firma Charge Automotive ma ambitne plany na przyszłość i chce zmienić sposób, w jaki wszyscy widzimy klasyczne samochody. Dokładnie rzecz ujmując piszą tak: Na nowo definiujemy wspaniałe klasyczne samochody z zaawansowaną technologią elektryczną, zachowując ich kultową konstrukcję. Wierzymy, że w przyszłości bez emisji spalin zapewniamy najwyższą wydajność legendarnych klasyków.

Myślę, że nie będzie łatwą sztuką przekonać do tego każdego miłośnika klasyków, ale nie jest to niewykonalne. Osobiście nie jestem wielkim zwolennikiem wyjmowania silnika spalinowego i zastępowania go wielkim akumulatorem, ale z ogromną ciekawością przyglądam się tym wszystkim newsom. Niedawno mieliśmy Jaguara E-type, który jest w pełni elektryczny, pisaliśmy również o Land Roverze, który jest zasilany wyłącznie prądem. Teraz mamy Forda Mustanga, który przypomina tego szalejącego na dużym ekranie w filmie „60 sekund”, czyli Eleanor.

Elektryczny STANG!

Z zewnątrz wygląda jak Mustang na sterydach, ale nadal przypomina maszyne z lat sześćdziesiątych. Im mocniej się zagłębiamy w ten projekt, tym więcej nowoczesnych niespodzianek. Na przykład w środku zamontowany wielki ekran dotykowy. Jak już wspomnieliśmy jest to elektryczny wóz, a napęd mamy tutaj na cztery koła. Samochód będzie dostępny jako fastback oraz kabriolet. Mocarny silnik elektryczny osiąga 402KM bez żadnego zatruwania środowiska. Ale uwaga! Do setki samochód rozpędzi się w 3 sekundy! Jak na nowoczesnego Mustanga, który tak naprawdę Mustangiem nie jest, to wynik imponujący.

Charge Automotive zamierza zbudować 499 sztuk i oferować je za około 260 000$. Karoseria będzie licencjonowanym wyrobem Forda Mustanga. No to jak? Piszecie się na takiego elektrycznego fastback’a?

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x