Klasykami.pl

19 Listopada 2018

Mustang

Elektryczny Ford

Muscle Car

Ktoś zbudował elektrycznego Forda Mustanga. Są jacyś chętni? Tak myślałem…

Oto kolejny news ze świata klasycznej motoryzacji, gdzie elektryka zaczyna się mieszać z zabytkowymi czterema kółkami. Świat, w którym grozi nam zapomnienie prawdziwej wstrętnej benzyny, która jest coraz droższa.

Londyńska firma Charge Automotive ma ambitne plany na przyszłość i chce zmienić sposób, w jaki wszyscy widzimy klasyczne samochody. Dokładnie rzecz ujmując piszą tak: Na nowo definiujemy wspaniałe klasyczne samochody z zaawansowaną technologią elektryczną, zachowując ich kultową konstrukcję. Wierzymy, że w przyszłości bez emisji spalin zapewniamy najwyższą wydajność legendarnych klasyków.

Myślę, że nie będzie łatwą sztuką przekonać do tego każdego miłośnika klasyków, ale nie jest to niewykonalne. Osobiście nie jestem wielkim zwolennikiem wyjmowania silnika spalinowego i zastępowania go wielkim akumulatorem, ale z ogromną ciekawością przyglądam się tym wszystkim newsom. Niedawno mieliśmy Jaguara E-type, który jest w pełni elektryczny, pisaliśmy również o Land Roverze, który jest zasilany wyłącznie prądem. Teraz mamy Forda Mustanga, który przypomina tego szalejącego na dużym ekranie w filmie „60 sekund”, czyli Eleanor.

Elektryczny STANG!

Z zewnątrz wygląda jak Mustang na sterydach, ale nadal przypomina maszyne z lat sześćdziesiątych. Im mocniej się zagłębiamy w ten projekt, tym więcej nowoczesnych niespodzianek. Na przykład w środku zamontowany wielki ekran dotykowy. Jak już wspomnieliśmy jest to elektryczny wóz, a napęd mamy tutaj na cztery koła. Samochód będzie dostępny jako fastback oraz kabriolet. Mocarny silnik elektryczny osiąga 402KM bez żadnego zatruwania środowiska. Ale uwaga! Do setki samochód rozpędzi się w 3 sekundy! Jak na nowoczesnego Mustanga, który tak naprawdę Mustangiem nie jest, to wynik imponujący.

Charge Automotive zamierza zbudować 499 sztuk i oferować je za około 260 000$. Karoseria będzie licencjonowanym wyrobem Forda Mustanga. No to jak? Piszecie się na takiego elektrycznego fastback’a?

Artykuły

Rajd Pekin-Paryż w Bydgoszczy: mamy nowe marzenie!

klasykami.pl 9 lipca 2019 Największa przygoda, jaką możesz mieć za kierownicą klasyka? Odpowiedzieć na to pytanie można różnie, ale wielu bez zająknięcia powie „Rajd Pekin-Paryż”. A jeszcze więcej osób się z tym zgodzi. Nie pierwszy raz trasa tego rajdu wiedzie przez...

Oryginalny Aston Martin DB5 Jamesa Bonda trafi na aukcje

 Klasykami.pl25 Czerwca 2019Aston Martin Gooding&Co Aukcja Klasyków Oryginalny Aston Martin DB5 Jamesa Bonda trafi na aukcjeJeden z tych samochodów, których nie trzeba przedstawiać. Marzyciele angielskiego luksusu z przepastnym portfelem zacierają ręce. Już za...

Warsaw Oldtimer Show 2019

Klasykami.pl9 czerwca 2018Kolejna edycja jednych z najpopularniejszych targów klasycznej motoryzacji za nami. Nadarzyn zapraszał wszystkich informując o wystawie ponad 1500 aut. Nie wiem czy to prawda, bo ich nie policzyłem, ale jeśli tak było, to w ogóle tego nie...