Klasykami.pl

1 Czerwca 2018

LEGO Creator

VW Transporter i Garbus

Ferrari F40

Klocki LEGO dla każdego maniaka klasycznej motoryzacji

Pierwszy dzień czerwca jest wyjątkowy dla każdego dziecka – i małego, i dużego rzecz jasna! Jeśli chcecie pozytywnie zarażać młodsze pokolenie starą dobrą motoryzacją, to jest kilka dobrych przykładów, które mogą w tym pomóc. W najgorszym przypadku młody lub młoda nie poczują zajawki, bo zabawka nie ta i ogólnie be. Ale prawda jest taka, że wszyscy lubią…

Chyba najfajniejszą ofertę czegoś, co można kupić dziecku i co będzie związane z klasykami, są… klocki LEGO. Mają w ofercie kilka pozycji, które sam bym kupił, ale trochę wstyd i jednak są jakieś opory, aby w tym wieku bawić się klockami. Plus jest taki, że na pudełkach podają od ilu lat można kupić, a nie ma wieku DO.

Pierwszym zestawem, który skradł moje dziecięce serce jest Volkswagen Transporter. Możemy zbudować VW z klocków LEGO i jak do tej pory takiego zestawu nie mieliśmy w ofercie producenta. Ciekawostka taka, że zestaw jest zalecany dla osób +16. Umówmy się między nami, że zestaw można kupić +13, a jeśli twoje dziecko jest nad wyraz uzdolnione możemy się machnąć nawet na +11. W zestawie jest ponad 1300 klocków. Po ich złożeniu mamy świetnego VW Transportera, którym można (w wyobraźni) wyruszyć na wakacje. Koszt to około 450zł, ale czego się nie robi dla dzieci.

Kolejny zestaw, jaki LEGO wprowadziło do oferty, jest również Volkswagen. Oczywiście, że to nie mogło być coś innego! Garbus obok Ogórka wygląda jak z tej samej klockowej linii produkcyjnej. Tutaj z wiekiem mamy podobną sytuację. Cena jest wyższa w porównaniu do transportera, ponieważ musimy dorzucić stówkę. Zestaw wyceniono na około 550zł i posiada mniej elementów. Do złożenia są 1162 klocki.

Obok Volkswagenów mamy jeszcze Ferrari F40. Co prawda produkt został wycofany ze sprzedaży, ale spokojnie można znaleźć jeszcze taki zestaw w sklepie. Cena waha się od 600zł do 700zł. Mieć F40 z klocków lego… wtedy jesteś gość! Klocków jest 1158, czyli prawie tyle samo, co w przypadku Garbusa.

Przy okazji pisania o klockach LEGO, zobaczcie, jakie rzeczy można zbudować, jeśli klocków macie naprawdę dużo. Można by rzec, że JamesJTechnic jest mistrzem w budowaniu klasycznych aut z klocków LEGO.

Artykuły