Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a
Klasykami.pl

23 Września 2018

Pontiac Trans Am

Mistrz Kierownicy Ucieka

Burt „Bandit” Reynolds

Jest okazja do kupna Trans Am’a, którym jeździł Burt Reynolds.

Chyba mogę zaryzykować stwierdzeniem, że wiele osób, które czytają ten tekst, pokochały motoryzacje dzięki filmowi „Mistrz Kierownicy Ucieka”. Z pewnością był to film, który niegdyś rozpalał wyobraźnię nie jednego młodziaka widzącego na lekko przyspieszonej taśmie filmowej pędzącego Pontiaca łykającego zakręty z dużą prędkością, gdzieś w Stanach lat 70. Za kierownicą Burt Reynolds, który do końca swojego życia pozostał „Bandytą” za kierownicą Trans Am’a. Teraz nadarza się okazja do zakupu Pontiaca, którym jeździł sam Burt!

Muszę jednak zgasić Wasze emocje. Nie, nie jest to samochód, który wystąpił w filmie (albo jeden z samochodów ponieważ Pontiaców było kilka). Zabawny jest fakt, że po zakończeniu zdjęć do filmu, dosłownie żaden Pontiac nie nadawał się do jazdy. Tak się robiło filmy! Samochód, który trafi na aukcję organizowaną przez Barrett-Jacskon, to replika Trans Am’a z filmu, należący do Burta Reynoldsa i specjalnie dla niego zbudowana. Facet po prostu chciał mieć identyczny samochód, którym jeździł w filmie! Świetne. Do tego mamy kilka udogodnień jak np. klimatyzacja oraz skrzynię biegów, która podobno również jest specjalnie wykonana dla wspomnianego właściciela. Samochód trafi na aukcję dokładnie 29 września w Las Vegas.

Na tej samej aukcji pojawi się jeszcze kilka samochodów, które należały do aktora i nie pomyliliście się. Prawie wszystkie samochody są spod znaku Pontiaca, jeden z nich to pickup Chevroleta.

Informacja o samochodzie na stronie Barrett&Jackson: kliknij tutaj

Artykuły