Klasykami.pl

23 Września 2018

Pontiac Trans Am

Mistrz Kierownicy Ucieka

Burt “Bandit” Reynolds

Jest okazja do kupna Trans Am’a, którym jeździł Burt Reynolds.

Chyba mogę zaryzykować stwierdzeniem, że wiele osób, które czytają ten tekst, pokochały motoryzacje dzięki filmowi „Mistrz Kierownicy Ucieka”. Z pewnością był to film, który niegdyś rozpalał wyobraźnię nie jednego młodziaka widzącego na lekko przyspieszonej taśmie filmowej pędzącego Pontiaca łykającego zakręty z dużą prędkością, gdzieś w Stanach lat 70. Za kierownicą Burt Reynolds, który do końca swojego życia pozostał „Bandytą” za kierownicą Trans Am’a. Teraz nadarza się okazja do zakupu Pontiaca, którym jeździł sam Burt!

Muszę jednak zgasić Wasze emocje. Nie, nie jest to samochód, który wystąpił w filmie (albo jeden z samochodów ponieważ Pontiaców było kilka). Zabawny jest fakt, że po zakończeniu zdjęć do filmu, dosłownie żaden Pontiac nie nadawał się do jazdy. Tak się robiło filmy! Samochód, który trafi na aukcję organizowaną przez Barrett-Jacskon, to replika Trans Am’a z filmu, należący do Burta Reynoldsa i specjalnie dla niego zbudowana. Facet po prostu chciał mieć identyczny samochód, którym jeździł w filmie! Świetne. Do tego mamy kilka udogodnień jak np. klimatyzacja oraz skrzynię biegów, która podobno również jest specjalnie wykonana dla wspomnianego właściciela. Samochód trafi na aukcję dokładnie 29 września w Las Vegas.

Na tej samej aukcji pojawi się jeszcze kilka samochodów, które należały do aktora i nie pomyliliście się. Prawie wszystkie samochody są spod znaku Pontiaca, jeden z nich to pickup Chevroleta.

Informacja o samochodzie na stronie Barrett&Jackson: kliknij tutaj

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...

Rajd Pekin-Paryż w Bydgoszczy: mamy nowe marzenie!

Rajd Pekin-Paryż w Bydgoszczy: mamy nowe marzenie!

klasykami.pl 9 lipca 2019 Największa przygoda, jaką możesz mieć za kierownicą klasyka? Odpowiedzieć na to pytanie można różnie, ale wielu bez zająknięcia powie „Rajd Pekin-Paryż”. A jeszcze więcej osób się z tym zgodzi. Nie pierwszy raz trasa tego rajdu wiedzie przez...