Klasykami.pl

25 Lutego 2019

Barn Find Hunter

DeTomaso Pantera

YouTube

Barn Find Hunter i kolejny odcinek, w którym zobaczymy zapomniane klasyki

Barn Find Hunter jest krótkim programem, w którym Tom Cotter „odnajduje” zapomniane klasyki, które już dawno nie odpalały i nie ruszały się z miejsca. Często możemy w nim zobaczyć ciekawe oraz rzadkie auta.

Być może już to wszystko wiecie, ponieważ Barn Find Hunter na klasykmi.pl pojawia się co jakiś czas. Program wzbudza w nas duże zainteresowanie i chętnie się tym dzielimy. Jak ktoś ostatnio zauważył w ostatnim wpisie na temat programu, o którym przeczytacie tutaj, takie rzeczy mogą się wydarzyć tylko w Stanach. Zaryzykujemy stwierdzeniem, że komentujący miał dużo racji. Tym razem Tom zabiera nas w kolejne miejsce, w którym możemy zobaczyć ogromną kolekcję dobrej klasyki, ale w średnim stanie. Jeszcze zanim zobaczymy samochody, prowadzący daje nam do zrozumienia, że większość z tych aut to raczej dobre kwietniki mające nikłe szanse na drugie życie.

Możemy zobaczyć kompletnego Chevroleta Blazer. Niby nic ciekawego, bo to tylko lub aż stary amerykański SUV. Zupełnie inna klasyka od tej, która gości w większości na naszych krajowych imprezach starej motoryzacji. Chevy K5 Blazer, którego możemy zobaczyć na filmie posiada napęd na tył co jest sporą ciekawostką biorąc pod uwagę fakt, że prawdziwe terenówki mają w zwyczaju mieć napęd na cztery koła. Nie ukrywam, że z ogromną przyjemnością przejechałbym się amerykańskim SUV’em z lat siedemdziesiątych. Jedne z tych klasyków, które lubią się pobrudzić i nie muszą się świecić, aby ktoś na nie zwrócił uwagę.

Gwiazdą tego odcinka jest DeTomaso Pantera. Przedstawiciel dobrej włoszczyzny na amerykańskiej wsi, wśród amerykańskiej klasyki. Ale nie do końca, bo jeśli zainteresujemy się nieco bardziej Panterą, to dowiemy się, że była tworzona przy współpracy z Fordem i od początku z nastawieniem na rynek amerykański. Kolor może nie jest świetny, bo to wyblakły żółty, ale gdybym obejrzał Panterę w muzeum w tym samym kolorze, ale odświeżonym, to już z pewnością zachwytów nie byłoby końca. DeTomaso z pewnością jest jednym z tych klasyków, który nie znosi się ubrudzić. Samochód wydaje się nie być w takim złym stanie i czeka na „swój czas”.

W pozostałej części programu możemy zobaczyć Impale, Mustanga lub Thunderbird’a. Czyli amerykańskie klasyki, które kiedyś stanowiły codzienny krajobraz Stanów. Sami zobaczcie to miejsce, odcinek Barn Find Hunter można obejrzeć poniżej.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...

Rajd Pekin-Paryż w Bydgoszczy: mamy nowe marzenie!

klasykami.pl 9 lipca 2019 Największa przygoda, jaką możesz mieć za kierownicą klasyka? Odpowiedzieć na to pytanie można różnie, ale wielu bez zająknięcia powie „Rajd Pekin-Paryż”. A jeszcze więcej osób się z tym zgodzi. Nie pierwszy raz trasa tego rajdu wiedzie przez...

Oryginalny Aston Martin DB5 Jamesa Bonda trafi na aukcje

 Klasykami.pl25 Czerwca 2019Aston Martin Gooding&Co Aukcja Klasyków Oryginalny Aston Martin DB5 Jamesa Bonda trafi na aukcjeJeden z tych samochodów, których nie trzeba przedstawiać. Marzyciele angielskiego luksusu z przepastnym portfelem zacierają ręce. Już za...