Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Klasykami.pl

25 Lutego 2019

Barn Find Hunter

DeTomaso Pantera

YouTube

Barn Find Hunter i kolejny odcinek, w którym zobaczymy zapomniane klasyki

Barn Find Hunter jest krótkim programem, w którym Tom Cotter „odnajduje” zapomniane klasyki, które już dawno nie odpalały i nie ruszały się z miejsca. Często możemy w nim zobaczyć ciekawe oraz rzadkie auta.

Być może już to wszystko wiecie, ponieważ Barn Find Hunter na klasykmi.pl pojawia się co jakiś czas. Program wzbudza w nas duże zainteresowanie i chętnie się tym dzielimy. Jak ktoś ostatnio zauważył w ostatnim wpisie na temat programu, o którym przeczytacie tutaj, takie rzeczy mogą się wydarzyć tylko w Stanach. Zaryzykujemy stwierdzeniem, że komentujący miał dużo racji. Tym razem Tom zabiera nas w kolejne miejsce, w którym możemy zobaczyć ogromną kolekcję dobrej klasyki, ale w średnim stanie. Jeszcze zanim zobaczymy samochody, prowadzący daje nam do zrozumienia, że większość z tych aut to raczej dobre kwietniki mające nikłe szanse na drugie życie.

Możemy zobaczyć kompletnego Chevroleta Blazer. Niby nic ciekawego, bo to tylko lub aż stary amerykański SUV. Zupełnie inna klasyka od tej, która gości w większości na naszych krajowych imprezach starej motoryzacji. Chevy K5 Blazer, którego możemy zobaczyć na filmie posiada napęd na tył co jest sporą ciekawostką biorąc pod uwagę fakt, że prawdziwe terenówki mają w zwyczaju mieć napęd na cztery koła. Nie ukrywam, że z ogromną przyjemnością przejechałbym się amerykańskim SUV’em z lat siedemdziesiątych. Jedne z tych klasyków, które lubią się pobrudzić i nie muszą się świecić, aby ktoś na nie zwrócił uwagę.

Gwiazdą tego odcinka jest DeTomaso Pantera. Przedstawiciel dobrej włoszczyzny na amerykańskiej wsi, wśród amerykańskiej klasyki. Ale nie do końca, bo jeśli zainteresujemy się nieco bardziej Panterą, to dowiemy się, że była tworzona przy współpracy z Fordem i od początku z nastawieniem na rynek amerykański. Kolor może nie jest świetny, bo to wyblakły żółty, ale gdybym obejrzał Panterę w muzeum w tym samym kolorze, ale odświeżonym, to już z pewnością zachwytów nie byłoby końca. DeTomaso z pewnością jest jednym z tych klasyków, który nie znosi się ubrudzić. Samochód wydaje się nie być w takim złym stanie i czeka na „swój czas”.

W pozostałej części programu możemy zobaczyć Impale, Mustanga lub Thunderbird’a. Czyli amerykańskie klasyki, które kiedyś stanowiły codzienny krajobraz Stanów. Sami zobaczcie to miejsce, odcinek Barn Find Hunter można obejrzeć poniżej.

Artykuły

Fotorelacja ze zlotu Classica Mierzęcin 2022

Fotorelacja ze zlotu Classica Mierzęcin 2022

klasykami.plPrawdopodobnie jedna z tych imprez, która na długo pozostanie w mojej głowie. Ze względu na klimat, klasyczne samochody i uczestników zlotu. Nie była to największa impreza na jakiej byliśmy, ale na pewno warto ją odwiedzić i poczuć ten flow, którego ciężko...

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x