Auto Moto Classic

Rozpoczęcie sezonu w Ostródzie

klasykami.pl

06 Marca 2017

Zazwyczaj pierwsza okazja do uczestnictwa w motoryzacyjnej imprezie przypada – plus, minus – na koniec marca. W tym roku wyjątkowo mogliśmy brać udział w targach Auto Moto Arena w Ostródzie, której częścią było Auto Moto Classic. Targi odbyły się 25-26 lutego. Każdy kto cierpiał na głód klasyków w tym roku mógł się go pozbyć wyjątkowo wcześnie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę porę i to co się działo za oknem, frekwencja wśród wystawionych aut była całkiem dobra. W momencie kiedy wyjeżdżałem do Ostródy musiałem machać skrobaczką po szybach, a przez pierwsze pół godziny jazdy, droga była pokryta śniegiem. Wszyscy goście, którzy jeżdżą pługami, prawdopodobnie byli zaskoczeni. Myślałem sobie: hmm, ciekawe czy będzie co oglądać w tej Ostródzie. Na szczęście organizatorzy nie zawiedli choć kilku wystawców podobno zrezygnowało z uczestnictwa. Czy to za wcześnie na tego typu imprezę? Gdyby targi odbyły się np. w pierwszy weekend marca, do Ostródy mogłoby zjechać więcej zabytkowych aut.

Samo miejsce – Mazury Expo – to miejsce, które do tej pory kojarzyłem z targami meblarskimi i przyznam się, że wcześniej nie słyszałem o targach motoryzacyjnych w tym miejscu. Teraz już wiem, że Mazury mają swoje Classic Show ;). Co właściwie można było oglądać? Wszystkiego po trochu. Szczególną uwagę zwróciłem na kilka samochodów. Na stoisku giełdy klasyków można było podziwiać piękną Alfę Romeo GT 1600 Junior z 1974 roku. Wyśmienita Włoszczyna! Można kupić. Ciekawe BMW E21, które posiada otwierany dach, Mercedes SEC i wiele innych. Warto dodać, że na wystawie można było oglądać dwa pojazdy z początku dwudziestego wieku. Mnie osobiście taka motoryzacja nie przyciąga jak ta z lat 60-80 ale jest to ciekawa lekcja historii.

W drugiej części targów w której królowały nowe plastikowe auta także mogliśmy zobaczyć i poczuć klasyczną motoryzacje. Jednym z nich był VW Golf Caddy, którego można podziwiać na zdjęciach poniżej.

Sam udział w imprezie uważam za udany. Pierwszy raz w tym roku mogliśmy uczestniczyć w targach gdzie duża część to zabytkowe pojazdy. Fakt uczestnictwa w wydarzeniu w sobotę oraz niedzielę zaowocował poznaniem osób z podobną zajawką. Zabytkowi.com mieli własne stoisko – można było obejrzeć starą poczciwą beczkę, czyli W123 z klekotem pod maską (rzadkie 220D), a także Renault 11 z ciekawą historią.

Czekam na nowy termin Auto Moto Classic na 2018 rok. Początek sezonu to dobra data na takie wydarzenie i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku wszystkiego będzie więcej, a i pogoda za oknem będzie słoneczna. Expo Mazury to świetny obiekt o dobrej lokalizacji. Biorąc pod uwagę region w jakim się znajduje być może dobrym pomysłem byłyby targi wiosną z zaaranżowaniem terenu na zewnątrz? Potencjał jest i trzymam kciuki.

Artykuły

II edycja Classic Mustang Rally

II edycja Classic Mustang Rally

 Klasykami.pl12 Września 2019Ford Mustang Zlot CLassic Mustang Rally II edycja Classic Mustang RallyGościnny wpis ze zdjęciami Mustang Klub Polska W dniach 21-25.08.2019 odbyła się II edycja Classic Mustang Rally. Na starcie w Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad...