Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Auto Moto Classic

Rozpoczęcie sezonu w Ostródzie

klasykami.pl

06 Marca 2017

Zazwyczaj pierwsza okazja do uczestnictwa w motoryzacyjnej imprezie przypada – plus, minus – na koniec marca. W tym roku wyjątkowo mogliśmy brać udział w targach Auto Moto Arena w Ostródzie, której częścią było Auto Moto Classic. Targi odbyły się 25-26 lutego. Każdy kto cierpiał na głód klasyków w tym roku mógł się go pozbyć wyjątkowo wcześnie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę porę i to co się działo za oknem, frekwencja wśród wystawionych aut była całkiem dobra. W momencie kiedy wyjeżdżałem do Ostródy musiałem machać skrobaczką po szybach, a przez pierwsze pół godziny jazdy, droga była pokryta śniegiem. Wszyscy goście, którzy jeżdżą pługami, prawdopodobnie byli zaskoczeni. Myślałem sobie: hmm, ciekawe czy będzie co oglądać w tej Ostródzie. Na szczęście organizatorzy nie zawiedli choć kilku wystawców podobno zrezygnowało z uczestnictwa. Czy to za wcześnie na tego typu imprezę? Gdyby targi odbyły się np. w pierwszy weekend marca, do Ostródy mogłoby zjechać więcej zabytkowych aut.

Samo miejsce – Mazury Expo – to miejsce, które do tej pory kojarzyłem z targami meblarskimi i przyznam się, że wcześniej nie słyszałem o targach motoryzacyjnych w tym miejscu. Teraz już wiem, że Mazury mają swoje Classic Show ;). Co właściwie można było oglądać? Wszystkiego po trochu. Szczególną uwagę zwróciłem na kilka samochodów. Na stoisku giełdy klasyków można było podziwiać piękną Alfę Romeo GT 1600 Junior z 1974 roku. Wyśmienita Włoszczyna! Można kupić. Ciekawe BMW E21, które posiada otwierany dach, Mercedes SEC i wiele innych. Warto dodać, że na wystawie można było oglądać dwa pojazdy z początku dwudziestego wieku. Mnie osobiście taka motoryzacja nie przyciąga jak ta z lat 60-80 ale jest to ciekawa lekcja historii.

W drugiej części targów w której królowały nowe plastikowe auta także mogliśmy zobaczyć i poczuć klasyczną motoryzacje. Jednym z nich był VW Golf Caddy, którego można podziwiać na zdjęciach poniżej.

Sam udział w imprezie uważam za udany. Pierwszy raz w tym roku mogliśmy uczestniczyć w targach gdzie duża część to zabytkowe pojazdy. Fakt uczestnictwa w wydarzeniu w sobotę oraz niedzielę zaowocował poznaniem osób z podobną zajawką. Zabytkowi.com mieli własne stoisko – można było obejrzeć starą poczciwą beczkę, czyli W123 z klekotem pod maską (rzadkie 220D), a także Renault 11 z ciekawą historią.

Czekam na nowy termin Auto Moto Classic na 2018 rok. Początek sezonu to dobra data na takie wydarzenie i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku wszystkiego będzie więcej, a i pogoda za oknem będzie słoneczna. Expo Mazury to świetny obiekt o dobrej lokalizacji. Biorąc pod uwagę region w jakim się znajduje być może dobrym pomysłem byłyby targi wiosną z zaaranżowaniem terenu na zewnątrz? Potencjał jest i trzymam kciuki.

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x