Klasykami.pl

22 Lipca 2018

Aston Martin DB5

James Bond

Klocki LEGO

Aston Martin DB5 dla najmłodszych. Lego naprawdę dobrze czuje temat klasycznej motoryzacji.

Najsłynniejszy producent zabawek dla dzieci ponownie zachwyca swoim zamiłowaniem do starej motoryzacji. Mieliśmy już dwa volkswageny tj. transporter T1 oraz garbusa. Była włoska legenda Ferrari F40. Niedawno pojawił się Bugatti Chiron, co prawda nie jest to jeszcze klasyk, ale z pewnością jest mega unikalny. Teraz przyszedł czas na brytyjską legendę w najlepszym wydaniu, czyli w takim, z jakim najlepiej kojarzymy ten wóz.

My name is Lego!

Aston Martin DB5 najlepiej pamiętamy z filmów o Jamesie Bondzie. Tęgie głowy z biura projektowego lego też o tym pomyślały i w najnowszym wydaniu zabytkowego auta z klocków, mamy DB5 z filmu o najsłynniejszym tajnym agencie jej królewskiej mości. Myślę, że Q byłby z niego dumny i mógłby stać w jego biurze.

Decydując się wydać około 700 złotych na ten zestaw, będziecie mieli do złożenia 1290 części. Jeśli oprócz 7 stów będziecie mieli wystarczająco dużo cierpliwości i czasu, waszym oczom ukaże się Aston Martin a’la Lego, wersja duńskiej firmy. Co ważne, w samochodzie z klocków mamy bondowskie gadżety. W zestawie mamy nawet KATAPULTOWANY FOTEL. Czy to nie jest jedna z fajniejszych zabawek dla duż… małych chłopców?! Z fajniejszych gadżetów są: obracana tablica, świetnie odwzorowane szprychowe koła, a tam wysuwana część – co by pociąć samochód jadący obok (nie wiem jak się fachowo nazywa taki gadżet). Pod maską znajdziemy odwzorowany silnik z DB5 typu R6.

Dla tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali, samochód mierzy 34cm. Innymi słowy jest naprawdę duży. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć klockowego Astona na żywo… i choć przez chwilę się nim pobawić. Z chęcią użyjemy katapulty i wystrzelimy ludzika Lego np. Batmana.

Poniżej film, trwający 3 godziny, gdzie jest składany model Astona. My nie oglądaliśmy, jedynie urywki.

Artykuły