Klasykami.pl

03 Września 2015

Warsztat

Renowacja

Drugie życie klasyków

Z wizytą w warsztacie…

W tym miesiącu odwiedziłem warsztat w którym klasyki otrzymują drugie życie. Pozwolono mi robić zdjęcia, kręcić się – nie mogłem nie skorzystać. Poniżej kilka słów o tym co widziałem i czym się zachwycałem.

Do warsztatu trafiłem może nie przypadkowo ponieważ właściciela poznałem na stacji benzynowej kiedy podjechał Mercedesem SEC. Auto do remontu ale jezdne. Od słowa do słowa umówiłem się, że przedzwonię i chętnie podjadę zobaczyć czym się tam zajmują.

Auto Kupski, bo tak się nazywa warsztat, znajduje się przy ulicy Zielonej 31 w Koszalinie. Z ulicy za wiele nie widać. Ot zwykłe osiedle domków jednorodzinnych. Za to o wiele więcej zobaczymy za ogrodzeniem, szybsze bicie serca prawie na pewno gwarantowane. Pierwsze co zobaczyłem na podwórku to C124 AMG. Czeka na lepszy czas ale do „stanu kolekcjonerskiego” droga nie jest wcale taka daleka. Wchodząc na warsztat widzimy Opla Kapitana, który otrzymał już nowy lakier. To będzie ciekawy wóz i byłoby super zobaczyć finał prac. A CÓŻ TO? Mercedes 190SL! W tym przypadku jeszcze daleko do końca prac ale niewątpliwie będzie to świetna fura. Swoją drogą ostatnio często trafiam na model 190SL i to podczas remontu. To dobrze, tylko mam nadzieję, że tak samo często będę je widział na drogach, a nie w garażach. Po drodze mijam BMW serii 8, która zmienia się na wersje Alpina. Ten wóz będzie budził respekt na każdych światłach!

Wizyta krótka ale wrażenia ogromne. Kocham moment kiedy stoję przed bramą na szarej ulicy, a za nią widzę takie rzeczy, że zapominam którędy się wychodzi. Tak właśnie było w tym przypadku. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mógł pokazać kolejne miejsce w którym klasyczne wozy zamieniają się w cuda na kołach.

 

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x